لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۴

آمریکا بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در یک روز را ثبت کرد


کالیفرنیا روز پنجشنبه هفتم ژانویه رکورد مرگ و میر در دو روز را ثبت کرد
کالیفرنیا روز پنجشنبه هفتم ژانویه رکورد مرگ و میر در دو روز را ثبت کرد

ویروس کرونا در آمریکا در یک روز بیش از هر زمان دیگری قربانی گرفت. در روزی که این کشور درگیر تظاهرات و هجوم به ساختمان کنگره آمریکا بود، حدود ۳۹۰۰ نفر جان خود را در اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، شمار مبتلایان در چندین ایالت رو به افزایش است از جمله در کالیفرنیا که روز پنجشنبه، هفتم ژانویه رکورد مرگ و میر در دو روز را با ۱۰۴۲ قربانی ثبت کرد و شهرستان لس آنجلس که با ده میلیون نفر، پرچمعیت‌ترین در آمریکا است تقریبا در بخش مراقبت‌های ویژه خود تخت خالی برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ ندارد.

ایالت فلوریدا نیز با ثبت بیش از ۱۹۸۰۰ مورد ابتلا، رکورد یک روزه شمار مبتلایان را شکست.

آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا نشان می‌دهد تعداد افرادی که واکسن کووید-۱۹ را دریافت کرده‌اند روز پنجشنبه به دست‌کم ۵.۹ میلیون نفر رسید و با افزایش ۶۰۰ هزار نفری در روز همراه بود.

برای متوقف کردن انتشار ویروس صدها میلیون نفر باید واکسینه شوند.

ویروس کرونا در جهان تاکنون ۱.۹ میلیون نفر قربانی گرفته است که ۳۶۰ هزار نفر از آنها در آمریکا جان خود را بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ از دست داده‌اند.

ماه دسامبر، مرگبارترین ماه در آمریکا از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا بود. در همین حال مقامات بهداشتی هشدار داده‌اند که ماه ژانویه به دلیل گردهم‌آیی‌های خانوادگی برای تعطیلات سال نو و مسافرت‌ها، از دسامبر نیز بدتر خواهد بود.

XS
SM
MD
LG