لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۱

جن ساکی:‌ مذاکرات برای بازگرداندن آمریکایی ها از ایران به صورت غیر مستقیم و جدا از مذاکرات وین در جریان است


 جن ساکی سخنگوی کاخ سفید
جن ساکی سخنگوی کاخ سفید

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید سه شنبه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا دولت پرزیدنت بایدن با این اصل که در برابر آزادی زندانیان آمریکایی در ایران پول یا فدیه پرداخت کند، گفت که سیاست دولت رئیس جمهوری آمریکا به مانند گذشته تغییری نکرده است.

خانم ساکی در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت گفت: سیاست دولت ما به عنوان دولت آمریکا در رابطه با پرداخت فدیه تغییری نکرده است. باید اضافه کنم که گفتگوها با هدف به خانه بازگرداندن آمریکایی‌هایی که در ایران زندانی هستند، در بالاترین سطح در حال پی گیری است. این گفتگوها اغلب غیر مستقیم هستند که البته از طریق کانالهایی که ما داریم صورت می گیرد. این مذاکرات جدا از مذاکرات هسته ای در وین هستند.

وی افزود: دولت کنونی آمریکا این عزم و تعهد را دارد که این گروگانها را به خانه برگرداند.

سخنگوی کاخ سفید افزود: گزارشاتی که طی چند روز گذشته مبنی بر دستیابی به توافق برای تبادل زندانیها منتشر شد، درست نیستند. ما همواره پی گیر این مساله هستیم ولی هم اکنون توافقی برای آزادی این چهار آمریکایی وجود ندارد.

روز گذشته وزرای خارجه آمریکا و بریتانیا در کنفرانس خبری که در حاشیه برگزاری اجلاس گروه هفت در لندن رخ داد نیز اخبار منابع ایرانی در مورد حصول توافق برای تبادل زندانیان ایرانی و آمریکایی و بریتانیایی را رد کردند.

XS
SM
MD
LG