لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۶

پیام خداحافظی و تشکر پرزیدنت دونالد ترامپ؛ اشاره به از بین بردن قاسم سلیمانی


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در پیام خداحافظی خود از مردم آمریکا تشکر کرد و در بخشی از سخنانش به اقدام آمریکا برای از بین بردن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس به عنوان یکی از موفقیت‌های سیاست خارجی دولت خود یاد کرد.

پرزیدنت ترامپ غروب سه‌شنبه ۳۰ دیماه در یک پیام ویدئویی گفت که توانایی خدمت به مردم آمریکا به عنوان رئیس جمهوری، افتخاری است که هیچ تعریفی برای آن وجود ندارد.

وی با تشکر از مردم آمریکا گفت: ما هیچ‌گاه نباید از یاد ببریم که هرچند شهروندان آمریکا همواره اختلاف‌هایی بین خود دارند، ولی ما کشوری مملو از شهروندانی وفادار، صلح‌ دوست، خارق‌العاده و دلپذیر داریم که همه خواهان شکوفایی و پیشرفت کشور ما هستند. ما به واقع، ملتی شگفت هستیم.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه گفت: من به ویژه افتخار می‌کنم که نخستین رئیس جمهوری ایالات متحده در چند دهه هستم که هیچ نوع جنگ نظامی شروع نکرد.

پرزیدنت ترامپ در بخشی از سخنانش با اشاره به سیاست خارجی دولت خود گفت که در این چهارسال خلافت داعش و رهبر آن از بین رفت. همچنین آمریکا علیه رژیم ظالم ایران ایستاد و قاسم سلیمانی بزرگترین تروریست جهان را از بین برد.

رئیس جمهوری آمریکا که نتیجه انتخابات را نپذیرفته، در پیام ویدئویی خود با اشاره به انتقال قدرت گفت: این هفته تحلیف دولت جدید برگزار می‌شود و ما برای موفقیت آن در جهت امن و کامیاب نگهداشتن آمریکا، دعا می‌کنیم.

اشاره پرزیدنت ترامپ به کشتن قاسم سلیمانی در سخنرانی خداحافظی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:27 0:00

از روز چهارشنبه و پس از مراسم تحلیف، دولت جو بایدن کار خود را شروع می‌کند.

XS
SM
MD
LG