لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۴

اشاره مستقیم مایک پمپئو به سران رژیم جمهوری اسلامی: آنها هر روز آمریکا و اسرائیل را تهدید می‌کنند


وزیر خارجه آمریکا عکس چند مقام جمهوری اسلامی را در توئیت خود منتشر کرد.
وزیر خارجه آمریکا عکس چند مقام جمهوری اسلامی را در توئیت خود منتشر کرد.

مایک پمپئو با انتشار عکس‌هایی از سران رژیم جمهوری اسلامی گفت که آنها مدام آمریکا و اسرائیل را تهدید می‌کنند.

آقای پمپئو روز سه‌شنبه ۲۳ دیماه در توئیتر نوشت: «بیایید درباره ایران صحبت کنیم. مردانی که در این تصاویر هستند، تقریبا هر روز آمریکا و اسرائیل را تهدید می‌کنند.»

وزیر خارجه آمریکا در این توئیت عکس‌هایی از آیت الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، حسن روحانی رئیس جمهوری ، محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی، و اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس (جانشین قاسم سلیمانی) منتشر کرد.

این اشاره مستقیم آقای پمپئو تنها چند ساعت قبل از سخنرانی امروز او در باشگاه ملی خبرنگاران در شهر واشنگتن است.

پیشتر خبرگزاری رویترز گزارش داد که آقای پمپئو قصد دارد بر اساس اسناد اطلاعاتی که به تازگی از طبقه‌بندی محرمانه خارج شده است، ایران را به داشتن ارتباط با القاعده متهم کند.

پخش زنده این سخنرانی را با ترجمه همزمان از صدای آمریکا دنبال کنید:
سه‌شنبه ۱۰:۳۰ صبح به وقت واشنگتن / ۷ شب به وقت ایران

وزیر خارجه آمریکا همچنین در دو توئیت دیگر نوشت: «داده‌های سیاست خارجی دائما به دنبال فرد معتدلی در رژیم ایران می‌گردد؛ فردی که «روابط را عادی» خواهد کرد. واقعیت این است که شانس شما برای یافتن یک اسب تک‌شاخ بیشتر [از یافتن چنان فردی] است.»

وی گفت: «دولت ترامپ تایید می‌کند که رژیم ایران [متشکل از] یک گروه آرمان‌پرداز رادیکال است که از سال ۱۹۷۹ تاکنون در حال دادن شعار «مرگ بر آمریکا» بوده‌اند.»

آقای پمپئو همچنین در یک توئیت دیگر نوشت: در نتیجه تحریم‌های ما بودجه نظامی پیشنهادی ایران امسال ۲۴ درصد کاهش داشته است. ما بیش از ۱۵۰۰ فرد و نهاد را هدف [تحریم] قرار دادیم و رژیم را از دستیابی به ۷۰ میلیارد دلار - مبلغی که می‌توانست برای تامین مالی تروریسم، موشک‌های بالستیک، و برنامه‌های هسته‌ای مورد استفاده قرار گیرد - محروم کردیم.

XS
SM
MD
LG