لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۲

مایک پمپئو خطاب به خامنه‌ای: انتخابات در جمهوری اسلامی «جوک» است


FILE PHOTO: U.S. Secretary of State Mike Pompeo holds a news conference in Washington
FILE PHOTO: U.S. Secretary of State Mike Pompeo holds a news conference in Washington

وزیر خارجه ایالات متحده در توییتر رهبر جمهوری اسلامی را خطاب قرار داد و نوشت: انتخابات شما جوک است و صدها نفر حتی برای شرکت در آن رد صلاحیت می‌شوند.

مایک پمپئو شامگاه شنبه ۱۷ آبان به وقت واشنگتن در پاسخ به توییت اکانت انگلیسی سیدعلی خامنه‌ای که انتخابات در آمریکا را زیر سوال برده بود نوشت: «تو شخصا صدها میلیون دلار از پول مردم ایران را دزدیده‌ای. انتخابات شما جوک است و صدها نفر حتی برای شرکت در آن رد صلاحیت می‌شوند.»

آقای پمپئو همچنین افزود: «امروز مردم ایران گرسنگی می‌کشند چون تو میلیاردها دلار صرف جنگ‌های نیابتی برای حفظ حکومت دزدسالارت می‌کنی.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه این توییت نوشت: «آمریکا بزرگترین کشور در تمام تاریخ بشر است و خواهد ماند. ما از آن روزی استقبال می‌کنیم که مردم ایران به آرزویشان برسند - و تو می‌دانی که آن چیست. همین.»

در شرایطی که دسترسی به بسیاری از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای مردم ایران ممنوع است، خامنه‌ای و سایر مقامات رژیم جمهوری اسلامی از آنها استفاده می‌کنند.

وزیر خارجه ایالات متحده پیشتر و در تاریخ ۹ آبان با اشاره به روز بزرگداشت کوروش کبیر و مدارای آن پادشاه ایران باستان با ملل و اقوام مختلف نوشته بود که رهبر جمهوری اسلامی همزمان «اقلیت‌های مذهبی را به زندان می‌اندازد، منتقدان و مخالفان را اعدام می‌کند، و یک ظلمت دیجیتال بر ایران حاکم کرده است.»

XS
SM
MD
LG