لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۸

تاکید دوباره وزیر خارجه آمریکا بر تلاش‌ها برای مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده و گسترش تروریسم توسط رژیم ایران 


مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، با تاکید بر این که ایالات متحده در دوران پرزیدنت ترامپ برای مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده و گسترش تروریسم توسط رژیم ایران،‌ تحریم‌ها را برگرداند، می‌گوید که آمریکا گروگان اخاذی هسته‌ای رژیم ایران نمی‌شود.

آقای پمپئو روز سه‌شنبه ۹ دی ماه در توئیتر نوشت: «رژیم ایران به بی‌ثباتی و تروریسم دامن زده و آمریکا و متحدان ما را تهدید کرده است.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه نوشت: «دولت دونالد ترامپ وضعیت موجود را نپذیرفت، تحریم‌ها را بازگرداند، و یک کارزار فشار حداکثری را آغاز کرد.»

آقای پمپئو در پایان تاکید کرد: «آمریکا گروگان اخاذی هسته‌ای نمی‌شود.»

جمله «آمریکا گروگان اخاذی هسته‌ای نمی‌شود» که آقای پمپئو مورد تاکید قرارداده، بیش از دو سال پیش، توسط پرزیدنت ترامپ در زمان اعلام خروج از توافق هسته‌ای ایران اعلام شد. رئیس جمهوری آمریکا ۸ مه ۲۰۱۸ (۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷) رسما اعلام کرد که ایالات متحده از توافق جامع هسته‌ای سال ۲۰۱۵ قدرت‌های جهانی با ایران خارج می‌شود و تحریم‌های آمریکا علیه ایران بار دیگر اجرا خواهند شد.

در دو سال گذشته، ایالات متحده کارزار فشار حداکثری علیه فعالیت‌های بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی راه انداخت. آمریکا می‌گوید هدف این کارزار، کاهش درآمد رژیم ایران برای حمایت از گروه‌های تروریستی منطقه و همچنین ملزم کردن جمهوری اسلامی برای رعایت قواعد بین المللی و رفتار به عنوان یک کشور عادی است.

XS
SM
MD
LG