لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۲

کامالا هریس تینا فلورنوی را به عنوان رئیس کارکنان خود برگزید


کامالا هریس - آرشیو
کامالا هریس - آرشیو

کامالا هریس، معاون رئيس جمهوری منتخب آمریکا، تینا فلورنوی، یک استراتژیست پرسابقه دموکرات و از دستیاران بیل و هیلاری کلینتون، را به عنوان رئیس کارکنان خود برگزید.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا و به نقل از آسوشیتدپرس، با این انتخاب که فلورنوی را در سمت نیروی ارشد هریس قرار می دهد، او به جمع مشاورانی می پیوندد که تحت رهبری زنان سیاهپوست قرار می گیرند.

هریس که تبار جامائیکایی و هندی دارد اولین معاون زن رئیس جمهوری آمریکا است. فلورنوی به جمع اشلی اتینه و سیمونه سندرز می پیوندد که به ترتیب مدیر ارتباطات و سخنگوی کامالا هریس هستند.

فلورنوی از سال ۲۰۱۳ به عنوان رئیس کارکنان بیل کلینتون، رئیس جمهوری سابق آمریکا کار کرده است و در سمت های بالای کمیته ملی دموکرات ها، ستادهای انتخاباتی ال گور، معاون سابق رئیس جمهوری، و هیلاری کلینتون، وزیر پیشین امور خارجه و همچنین در فدراسیون معلمان آمریکا فعال بوده است.

بیل کلینتون انتخاب فلورنوی را «خبری عالی» برای کشور خواند.

هریس همچنین روهینی کوسوگلو را به عنوان مشاور سیاست گذاری امور داخلی خود انتخاب کرد و ننسی مک الدونی را به عنوان مشاور امنیت ملی خود برگزید. کوسوگلو به عنوان مشاور ارشد هریس در دور انتخابات سراسری فعالیت می کرد و مک الدونی نیز یک مشاور سابق سفیر آمریکا به بلغارستان است و ۳۰ سال سابقه در سمت های مختلف دیپلماتیک و امور خارجی دارد.

کامالا هریس در بیانیه‌ای گفت: «همراه با دیگر اعضای تیم خود، منصوبین امروز با هم برای به تحت کنترل در آوردن این ویروس [کووید-۱۹] کار می کنند، اقتصاد کشور را به صورت مسئولیت پذیری باز میکنند و اطمینان حاصل خواهند کرد که همه آمریکایی ها ارتقاء پیدا می کند، و رهبری کشورمان را در سراسر جهان باز می گردانند و پیش می برند.»

XS
SM
MD
LG