لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۱

رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان سنا برگزاری جلسه اضطراری استیضاح ترامپ را رد کرد


میچ‌ مکانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا
میچ‌ مکانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا

همزمان با برگزاری جلسه استیضاح دونالد ترامپ، رییس جمهوری مستقر ایالات متحده، در مجلس نمایندگان آمریکا در روز چهارشنبه ۲۴ دی، میچ‌ مکانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا، برگزاری یک نشست اضطراری در سنا جهت رسیدگی به این موضوع را رد کرد.

مجلس نمایندگان استیضاح پرزیدنت ترامپ را امروز به رای می‌گذارد و در صورت تصویب، وی برای دومین بار در دوره ریاست جمهوری خود‌ استیضاح خواهد شد. این تصمیم بعد از آن گرفته شد که مایک پنس، معاون او، درخواست برای عزل رئیس جمهوری را رد کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا در اختیار دموکرات‌ها است و پیش بینی می‌شود که طرح استیضاح رای بیاورد. در این صورت، سنا باید به استیضاح رسیدگی کند؛ اما احتمال این که سنای تحت کنترل جمهوری‌خواهان با استیضاح پرزیدنت ترامپ موافقت و او را برکنار کند بسیار کم است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یکی از سخنگویان رهبر جمهوری‌خواهان سنا بعد از ظهر چهارشنبه در توییتی اعلام کرد که میچ مکانل به چاک شومر، رهبر دموکرات‌های سنا، اطلاع داده است که قصد ندارد برای رسیدگی به استیضاح، تقاضای جلسه اضطراری کند.

سنا تا روز ۱۹ ژانویه، یک روز پیش از برگزاری مراسم ادای سوگند جو بایدن، رییس جمهوری منتخب ایالات متحده، تعطیل است. با رد برگزاری نشست اضطراری در سنا از سوی سناتور مکانل، احتمال برکناری پرزیدنت ترامپ پیش از پایان ریاست جمهوری‌اش منتفی است.

XS
SM
MD
LG