لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۸

پنس: پرزیدنت ترامپ در محافظت از جان سربازان آمریکا قاطع است؛ مثل از میان برداشتن البغدادی و قاسم سلیمانی


مایک پنس
مایک پنس

مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه گفت به عنوان کسی که سه سال و نیم گذشته در کنار پرزیدنت ترامپ خدمت کردم و همچنین به عنوان پدر یک تفنگدار و پدرزن یک عضو نیروی دریایی ایالات متحده می‌گویم از تلاش‌های مداوم این رئیس جمهوری برای حمایت از ارتش مان نمی‌توانم بیش از این مفتخر باشم، چه افزایش تاریخی بودجه ارتش، چه اتخاذ تصمیم‌های قاطعی مانند از بین بردن رهبر داعش یا قاسم سلیمانی.

وی در ادامه افزود: پرزیدنت ترامپ هرگز هیچ ابایی از اقدام کردن برای محافظت از جان سربازان نیروهای زمینی و دریایی و هوایی ارتش آمریکا نداشته و نخواهد داشت.

کیلی مکننی سخنگوی کاخ سفید نیز ساعاتی بعد در نشست خبری روزانه خود گفت: دولت پرزیدنت ترامپ همواره بهترین تصمیم را برای محافظت از نیروهای نظامی آمریکا در منطقه اتخاذ می‌کند، مانند کشتن قاسم سلیمانی که جان ششصد نیروی آمریکایی را گرفت.

وی گفت: پرزیدنت ترامپ همواره برای حفاظت از منافع ایالات متحده بهترین تصمیم را گرفته است، در یک مورد فرمان کشتن سلیمانی را صادر می‌کند و در مورد دیگر که ایران یک پهپاد آمریکایی را سرنگون کرد، به منظور حفظ جان غیرنظامیان، از صدور فرمان حمله متقابل پرهیز کرد.

XS
SM
MD
LG