لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۳

پرزیدنت بایدن: تا ده روز آینده تعداد واکسن‌های استفاده شده در آمریکا به ۱۰۰ میلیون می‌رسد


پرزیدنت جو بایدن در کاخ سفید سخنرانی کرد.
پرزیدنت جو بایدن در کاخ سفید سخنرانی کرد.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا خطاب به مردم آمریکا گفت طی ده روز آینده، دو هدف بسیار بزرگ دولت او محقق می شود: تعداد دُز واکسن تزریق شده به صد میلیون می رسد و صد میلیون عدد پرداخت نقدی جدید به حسابهای مردم واریز می شود.

رئیس جمهوری آمریکا عصر دوشنبه ۲۵ اسفند در سخنانی از کاخ سفید از طرح جدید اقتصادی که به تازگی پس از تائید کنگره، توسط او امضا شد، اشاره کرد. به گفته پرزیدنت بایدن، در راستای اجرای کامل این قانون، مشاغل خرد هم از خطر ورشکستگی نجات می یابند، بیمه بیکاری برای ۱۱ میلیون بیکار متاثر از همه گیری تمدید می شود و مدارس به شکل ایمن بازگشایی می شوند.

پرزیدنت بایدن گفت که این بودجه روز اول تاثیر خود را در زندگی روز مره مردم گذارده است.

او گفت که با اجرای کامل این قانون که برنامه نجات آمریکا نام دارد، هشتاد و پنج درصد خانواده های چکهای به مبلغ هزار و چهار صد دلاری را دریافت کرده اند. آقای بایدن افزود: به عنوان مثال خانواده چهار نفره که در آمد سالانه مشترک آنها صد و ده هزار دلار است در کل مبلغ پنج هزار و ششصد دلار پول به صورت واریز مستقیم و یا چک از طریق پست دریافت می کنند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود برای مراقبت از هزینه درست و جلوگیری از حیف و میل این بودجه عظیم، جین اسپرلینگ که دو بار پیشتر رئیس شورای ملی اقتصاد کاخ سفید در دولتهای اوباما و کلینتون بوده را به عنوان هماهنگ کننده بین نهادهای دخیل در امر توزیع این بودجه، منصوب می کند.

در تصویب این بودجه در کنگره آمریکا هیچ یک از جمهوریخواهان در مجالس نمایندگان و سنا به آن رای مثبت نداند. با این حال دموکرات‌ها که اکثریت دو نهاد کنگره را دارند، این طرح را تصویب کردند.

XS
SM
MD
LG