لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۰

جرد کوشنر مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ: رهبران ایران به جای بهبود زندگی مردم خود، بی‌ثباتی ایجاد می‌کنند


White House senior adviser Jared Kushner listens d
White House senior adviser Jared Kushner listens d

مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید با وجود اینکه ایران مردم فوق العاده‌ای دارد اما رهبران این کشور از دین به عنوان بهانه‌ای برای ایجاد اختلاف بین مردم استفاده می‌کنند و بجای بهبود اقتصادی زندگی مردم خود، در منطقه بی‌ثباتی ایجاد می‌کنند.

جرد کوشنر سه‌شنبه شب ساعتی بعد از امضای توافق صلح بین اسرائیل با امارات و بحرین، به شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت:‌ ایران امروز منزوی‌تر شده است و تا زمانی که پرزیدنت ترامپ در مقام ریاست جمهوری است، آن‌ها هیچ‌گاه به سلاح اتمی دست نخواهند یافت.

وی افزود: مردم ایران بسیار فوق‌العاده‌ هستند، آنها فرهنگ و کشوری عالی با منابع طبیعی و تاریخی غنی دارند اما رهبران این کشور از دین بعنوان بهانه‌ای برای ایجاد اختلاف میان مردم استفاده می‌کنند تا در قدرت بمانند. این رهبران می‌خواهند به جای یکپارچگی اقتصادی که زندگی مردم را بهتر می‌کند، بی‌ثباتی ایجاد کنند.

آقای کوشنر درباره تمایل رئیس جمهوری آمریکا برای مذاکره با ایران گفت: از دیدگاه پرزیدنت ترامپ، او حاضر به دیدار و گفت‌وگو است، ما بحث کرده و ایده‌هایی را مطرح می‌کنیم. او از خلاقیت برای ساخت آینده‌ای بهتر استقبال می‌کند. همین توافق صلحی که امروز امضا شد، یک نقطه عطف بود. در این روز مهم در کاخ سفید، نظاره‌گر رویدادی بودیم که کسی فکر نمی‌کرد امکان پذیر باشد. اگر ما شجاعت، چشم‌انداز و عزم لازم را داشته باشیم که به جلو حرکت کنیم، هرچیزی امکان پذیر است.

وی در پایان گفت: امیدی که ما داریم این است که رژیم ایران، مخالفت خود با پیشرفت را متوقف کند؛ شاهد باشیم که جامعه خود را مدرن کند و به شهروندان خود حقوق و آزادی‌های بیشتری بدهد و کمک کند آینده بهتری برای برای نسل بعد بسازد. ما می‌توانیم به آن‌ها کمک کنیم.

XS
SM
MD
LG