لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۵

قانون‌گذاران جمهوریخواه آمریکا خواستار تحریم کامل بخش مالی ایران شدند


اسکات پری، نماینده جمهوریخواه مجلس آمریکا از ایالت پنسیلوانیا متن این نامه را منتشر کرد.
اسکات پری، نماینده جمهوریخواه مجلس آمریکا از ایالت پنسیلوانیا متن این نامه را منتشر کرد.

اسکات پری، نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا، و ۵۶ همکار جمهوریخواه او در نامه ای به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، خواستار تحریم کل بخش مالی ایران مطابق با فرمان اجرایی ۱۳۹۰۲ شدند.

در متنی که تارنمای اسکات پری، نماینده جمهوریخواه مجلس آمریکا از ایالت پنسیلوانیا، در روز پنجشنبه ۳ مهر در این باره منتشر کرده، آمده است: «به رغم اقدامات قاطع پرزیدنت ترامپ در مقابله با رژیم ایران، ۱۴ بانک ایران همچنان به سیستم جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی (سوئیفت) متصل هستند. [آنها] دسترسی رژیم ایران به نظام مالی جهانی و قابلیت عبور از تحریم های فعلی و تامین مالی اقدامات شریرانه را فراهم می کنند .»

آقای پری می گوید که ایالات متحده باید در اعمال فشار به حکومت ایران بی امان عمل کند تا آن حکومت به فعالیت های جهانی تروریستی و نقض حقوق بشر و دیگر اقدامات مخرب پایان دهد.

در همین حال، تام کاتن، سناتور جمهوریخواه، نیز در نامه ای همراه با قانونگذاران مجلس نمایندگان، خواستار تحریم کامل بخش مالی ایران شده است. نامه سناتور کاتن را سناتورهای دیگری نظیر تد کروز، مارکو روبیو، ریک اسکات، و تام تیلیس امضا کرده اند.

XS
SM
MD
LG