لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۸

وزارت خارجه آمریکا از تحریم دو مقام سپاه پاسداران به خاطر نقض حقوق بشر خبر داد


آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده

وزارت خارجه ایالات متحده در بیانیه‌ای که عصر سه‌شنبه ۱۹ اسفند منتشر کرد، از تحریم دو مقام ایرانی به خاطر نقض حقوق بشر خبر داد. این نخستین تحریم آمریکا علیه مقامات جمهوری اسلامی از زمان روی کار آمدن دولت جو بایدن است.

بر این اساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، علی همتیان و مسعود صفدری از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طبق بند ۷۰۳۱ قانون وزارت خارجه و برنامه های مرتبط، تحت تحریم قرار گرفتند و این افراد و خانواده‌شان واجد شرایط ورود به آمریکا نخواهند بود.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که همزمان با اعلام این تحریم روی سایت وزارت خارجه آمریکا قرار گرفت، گفت که امروز در نشست شورای حقوق بشر در ژنو، آمریکا نگرانی‌های خود را درباره بدرفتاری‌های حکومت ایران با شهروندانش از جمله بازداشت ناعادلانه عده زیادی از شهروندان در شرایط اسفناک را بیان کرده است.

آقای بلینکن افزود: ما به بررسی ابزارهای مقتضی برای افزایش هزینه بر کسانی که مسئول نقض حقوق بشر در ایران هستند، ادامه می‌دهیم. ایالات متحده به حمایت از حقوق مردم ایران ادامه داده و از دولت جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد با مردم خود با احترام و در شأن آن‌ها رفتار کند.

XS
SM
MD
LG