لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۵

تبریک نوروز توسط نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در کنار سفره هفت‌سین در وزارت خارجه آمریکا


رابرت مالی نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران
رابرت مالی نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران

نماینده ویژه وزیر خارجه آمریکا در امور ایران در یک پیام تبریک نوروزی، ابراز امیدواری کرد که ایران و آمریکا در سال جدید خورشیدی به سوی یک تعامل سازنده و تقویت روابط پیش بروند.

رابرت مالی بعد از تحویل سال نوی خورشیدی در توئیتر خود، عکسی از خود در کنار سفره هفت‌سین در محل ساختمان وزارت خارجه آمریکا منتشر کرد و نوشت: سالی سرشار از سلام، امید و سعادت را برای همه کسانی که نوروز را جشن می گیرند، آرزو می کنم. با امید این که سال جاری ایران و ایالات متحده را به سوی مسیری برای تعامل سازنده بر اساس منافع مشترک سوق دهد و امیدواریم که روابط بین مردم آمریکا و ایران را تقویت کنیم. عید شما مبارک!

ساعتی پیشتر نیز، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا نوروز را به مردم ایران و هم کسانی که از آسیا و خاورمیانه تا آمریکا این عید را جشن می‌گیرند، تبریک گفت. وزیر خارجه آمریکا در بخشی از این پیام گفت: با آرزوی یک نوروز پیروز برای همه کسانی که سراسر جهان این مناسبت را جشن می گیرند؛ باشد که حال و هوای تولد دوباره و تجدید حیات نوروز همه ما را به سوی روزهای بهتر هدایت کند!

جالیانا پورتر، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر جمعه ۲۹ اسفند نیز پیشتر گفته بود: نوروز مبارک! من هم به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان می‌پیوندم که امروز نوروز را جشن می‌‌گیرند.

پیشتر، فرماندهی مرکز ایالات متحده آمریکا موسوم به سنتکام، نیز نوروز را به همه کسانی که این عید را جشن می‌گیرند، تبریک گفته بود.

XS
SM
MD
LG