لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۶

رئیس سازمان پدافند موشکی آمریکا: تهدیدات موشکی روسیه، چین، کره شمالی، و ایران افزایش یافته است


 دریاسالار جان هیل رئیس سازمان پدافند موشکی آمریکا
دریاسالار جان هیل رئیس سازمان پدافند موشکی آمریکا

رئیس سازمان پدافند موشکی آمریکا می‌گوید که در سال‌های اخیر تهدیدات ناشی از سامانه‌های جدید موشکی روسیه، چین، کره شمالی، و ایران، افزایش یافته است.

به نوشته تارنمای وزارت دفاع آمریکا، دریاسالار جان هیل روز سه‌شنبه در جریان «همایش دفاع موشکی و فضایی» در واشنگتن گفت که در گذشته تمرکز آژانس پدافند موشکی بر تهدید موشک‌های بالستیک قرار داشت؛ اما دشمنان موشک‌های کروز پیشرفته بسیار سریع و مانورپذیر و سلاح‌های اَبَرصوت دیگری را ساخته‌اند و این موضوع «شرایط بسیار سختی را در زمینه دفاعی به‌وجود آورده است.»

جان هیل افزود که بازنگری در سیاست‌های پدافند موشکی، به تهدیدهای جدید پرداخته و راه تازه‌ای برای تولید و توسعه اقدامات آفندی و پدافندی برای مقابله با این تهدیدها باز کرده است.

ایالات متحده بارها اقدام ایران برای پرتاب ماهواره را محکوم کرده است. آمریکا می‌گوید این اقدام جمهوری اسلامی، تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر برنامه موشکی بالستیک آن کشور می‌داند.

گزارش آنلاین پروژه «تهدید موشکی» مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌الملل مستقر در واشنگتن، به گزارش سال ۲۰۱۷ نهادهای اطلاعاتی آمریکا اشاره می‌کند. در آن گزارش چنین نتیجه‌گیری شده است که «پیشرفت در برنامه فضایی ایران می‌تواند مسیر توسعه موشک‌های بالستیک قاره‌پیما را کوتاه کند؛ زیرا راکت‌های ماهواره‌بر اصولا از فناوری‌های مشابهی استفاده می‌کنند ... (سیمرغ) می‌تواند یک بستر آزمایشی برای توسعه فناوری موشک‌های بالستیک قاره‌پیما باشد.»

XS
SM
MD
LG