لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۳

آمریکا و اسرائیل کارگروه مشترکی برای بررسی تهدیدهای موشکی و پهپادی ایران تشکیل می‌دهند


جیک سالیوان - آرشیو
جیک سالیوان - آرشیو

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، روز سه شنبه ۷ اردیبهشت در واشنگتن با مئیر بن شبات، همتای اسرائيلی خود دیدار و گفتگو کرد.

کاخ سفید در بیانیه ای که روز سه شنبه منتشر کرد گفت که ایالات متحده، اسرائيل را در جریان آخرین مباحث مربوط به مذاکرات وین قرار داد و مقامات آمریکایی و اسرائيلی در مورد «نگرانی جدی خود در خصوص پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران در سال‌های اخیر» گفتگو کردند.

کاخ سفید همچنین افزود که آمریکا و اسرائیل روی تهدید عمده‌ای که رفتار تهاجمی جمهوری اسلامی ایران در منطقه ایجاد می کند، موافقت دارند و ایالات متحده بر منفعت آمریکا در مشورت نزدیک با اسرائيل در خصوص مسئله هسته‌ای ایران، تاکید کرده است.

کاخ سفید می گوید دو کشور همچنین موافقت کردند که کارگروهی تشکیل دهند که به طور خاص روی تهدیدهای ناشی از پهپادها و موشک‌های هدایت شونده دقیق ساخت ایران که در اختیار گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی در خاورمیانه قرار گرفته است، کار کند.

اسرائيل بارها مخالفت خود را با احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام اعلام کرده است و می گوید مخالف بازگشت آمریکا به این توافق است. مقامات آمریکایی اما می گویند دیپلماسی را بهترین مسیر برای بازداشتن ایران از دستیابی به سلاح هسته ای می دانند.

XS
SM
MD
LG