لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۷

الیوت آبرامز: بعید است ایران پیش از آغاز دوره آینده ریاست جمهوری در آمریکا دست به اقدام تلافی‌جویانه بزند


الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا
الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا روز پنجشنبه ۱۳ آذر گفت بعید است که ایران پیش از آغاز دوره ریاست جمهوری جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده در روز ۲۰ ژانویه، دست به اقدامی برای تلافی ترور محسن فخری‌زاده، از عوامل کلیدی برنامه‌های هسته‌ای و موشکی جمهوری اسلامی، بزند.

الیوت آبرامز در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفت که تهران به شدت نیازمند کاهش تحریم‌های آمریکا است و در حالی که جو بایدن از بیستم ژانویه آینده قرار است جانشین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی، شود این موضوع یکی از عوامل کلیدی در محاسبات آنها برای تصمیم‌گیری خواهد بود.

این مقام ارشد دولت ایالات متحده خاطرنشان کرد: «اگر آنها خواستار کاهش تحریم‌ها باشند، می‌دانند که بعد از ۲۰ ژانویه باید وارد نوعی مذاکره شوند و باید در این فکر باشند که نمی‌خواهند ... از حالا تا ۲۰ ژانویه دست به تحرکاتی بزنند که کاهش تحریم‌های اعمال شده علیه کشورشان را دشوارتر کند.»

درهمين حال هفته گذشته آقای آبرامز گفته بود که انتظار دارد مذاکرات بین ایران و آمریکا در سال آینده انجام شود و بر این باور است که توافقی بین دو طرف در دولت بایدن حاصل خواهد شد.

XS
SM
MD
LG