لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۲

الیوت آبرامز: آمریکا چهار نهاد دیگر را به دلیل ارتباط با برنامه موشکی ایران تحریم می‌کند


الیوت آبرامز
الیوت آبرامز

نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده در امور ایران از تحریم شدن چند نهاد دیگر در ارتباط با فعالیت‌های رژیم ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، الیوت آبرامز روز چهارشنبه ۵ آذر اعلام کرد چهار نهاد دیگر به دلیل ارتباط با برنامه موشکی ایران در این روز تحریم می‌شوند و افزود که ظرف هفته‌های آینده تحریم‌های بیشتری در ارتباط با برنامه‌های تسلیحاتی، جنگ‌افزارهای کشتار جمعی، حقوق بشر و غیره علیه تهران اعلام خواهد شد.

آقای آبرامز در جریان سخنرانی خود در یک کنفرانس مجازی مؤسسه بیروت گفت که دلیل اضافه شدن نام این چهار نهاد در روسیه و چین «نقش آنها در تقویت و ارتقای برنامه موشکی جمهوری اسلامی» است.

به گفته این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا، دولت پرزیدنت ترامپ در چند هفته باقی مانده تا بیستم ژانویه و آغاز به کار دولت جدید ایالات متحده، تحریم‌هایی دیگری را نیز علیه رژیم جمهوری اسلامی ایران اعمال خواهد کرد.

واکنش به احتمال اجرای حکم احمدرضا جلالی

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران همچنین به خبر اجرای حکم احمدرضا جلالی، پزشک و پژوهشگر ایرانی-سوئدی زندانی در ایران که به اتهام جاسوسی برای اسرائیل به اعدام محکوم شده است، واکنش نشان داد. الیوت آبرامز گفت، ایرانی‌ها «به درخواست‌های بشردوستانه گوش نمی‌دهند. تنهای چیزی که آنها می‌فهمند فشار است. برای همین امیدوارم، در صورتی که این (اعدام) را اجرا کنند، اروپایی‌ها آنها را وادار کنند که هزینه بپردازند.»

احمدرضا جلالی اردیبهشت ۱۳۹۵ برای شرکت در یک همایش علمی به تهران رفته بود که بازداشت و به اتهام «جاسوسی برای اسرائیل» به اعدام محکوم شد؛ حکمی که دیوان عالی آن را آذر ۹۶ تایید کرد.

XS
SM
MD
LG