لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۸

اعضای کنگره آمریکا از پرزیدنت ترامپ بابت آزادی مایکل وایت از زندان ایران تقدیر کردند


ساختمان کنگره
ساختمان کنگره

نمایندگان کنگره ایالات متحده روز پنجشنبه ۱۵ خرداد و به دنبال اعلام خبر آزادی مایکل وایت شهروند آمریکایی زندانی در ایران، از دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده برای آزادی او تقدیر کردند.

پرزیدنت ترامپ ساعتی بعد از اعلام آزادی این عضو سابق نیروی دریایی آمریکا، در توئیتر به آن واکنش نشان داد و گفت از تلاش برای آزادی همه شهروندان آمریکایی گروگان‌گرفته شده دست بر نمی‌دارد.

مایکل مک‌کال عضو مجلس نمایندگان آمریکا در تویئیتی نوشت: «از این که مایکل وایت بالاخره از ایران آزاد شده و به زودی به خانواده خود خواهد پیوست آسوده‌خاطر شدم . من از پرزیدنت ترامپ و تیم او برای در اولویت قرار دادن آزادی زندانیانی که به ناحق محبوس شده‌اند و همچنین بابت موفقیت آنها در بازگرداندن آنها به خانه، تقدیر می‌کنم.»

بیل فلورس عضو دیگر مجلس نمایندگان نیز در توئیتی نوشت، «پرزیدنت دونالد ترامپ برای آزادی موفقیت آمیز مایکل وایت از ایران سپاسگزارم. او بطور ناعادلانه‌ای نزدیک به دو سال به اسارت گرفته شده بود. ایران باید هر گروگان دیگری که گرفته است را فورا آزاد کند!»

سناتور مارتا مک‌سالی نیز در پیامی در توئیتر گفت، «عالی است که می شنوم مایکل وایت عضو پیشین نیروی دریایی در راه بازگشت به خانه در آمریکا است!»

رالف آبراهام دیگر نماینده کنگره آمریکا در توئیتی نوشت، «به لطف پرزیدنت ترامپ و وزیر پمپئو، مایکل وایت عضو پیشین نیروی دریایی ایالات متحده که دو سال گذشته را در ایران محبوس بود در راه بازگشت به خانه است.» وی در ادامه از همه کسانی در آزادی آقای وایت دست داشته‌اند سپاسگزاری کرد و ورود او به خانه را خوشامد گفت.

لی زلدین عضو مجلس نمایندگان در توئیتر نوشت، «خبر فوق‌العاده! مایکل وایت عضو پیشین نیروی دریایی آمریکا، که به ناحق برای دو سال توسط ایران زندانی بود، بالاخره آزاد شده و در راه خانه است!»

XS
SM
MD
LG