لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۸

مایک پمپئو: دولت آمریکا نیم میلیارد دلار برای کمک به مبارزه جهانی با قاچاق انسان اختصاص داده است


مایک پمپئو
مایک پمپئو

بیستمین گزارش سالانه وزارت خارجه ایالات متحده در مورد قاچاق انسان در جهان و مبارزه با آن روز پنجشنبه ۵ تیر به طور رسمی طی مراسمی در محل وزارت خارجه در واشنگتن منتشر شد.

در این مراسم ایوانکا ترامپ دختر و مشاور رئیس جمهوری آمریکا، مایک پمپئو وزیر خارجه، و جان ریچموند نماینده آمریکا در مبارزه با قاچاق انسان، و جمعی از نمایندگان کنگره حضور داشتند.

وزیر خارجه ایالات متحده در سخنانی در ابتدای مراسم گفت، بیش از ۲۵ میلیون نفر در سراسر جهان، هم خردسال و هم بزرگسال، قربانی قاچاق انسان برای کار و همچنین بردگی جنسی هستند.

مایک پمپئو در ادامه قاچاق انسان را یک اقدام «حقیقتا نابکارانه» خواند و گفت ایالات متحده در طول تاریخ خود همواره از حقوق انسان‌ها دفاع کرده، طوری که هیچ کشور دیگری چنین نکرده است.

وی با بیان این که مبارزه با این پدیده از اولویت‌های اصلی دولت پرزیدنت است گفت: «نزدیک نیم میلیارد دلار برای کمک به مبارزه جهانی با قاچاق کارگران و برده‌های جنسی تخصیص داده‌ایم.»

ایوانکا ترامپ، مشاور پرزیدنت ترامپ، نیز در سخنانی با تقدیر از خدمات مایک پمپئو در این زمینه، گفت که رهبری او در وزارت خارجه آمریکا روند مبارزه با قاچاق انسان را به طرز چشم‌گیری تقویت کرده است.

XS
SM
MD
LG