لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۱

مجلس نمایندگان و سنای آمریکا طرح‌های قانونی پیشنهادی برای اصلاح نظام پلیس آمریکا را به رای می‌گذارند


نمای بیرونی از گنبد و ساختمان کنگره ایالات متحده در شهر واشنگتن. آرشیو، ۵ فوریه ۲۰۱۹
نمای بیرونی از گنبد و ساختمان کنگره ایالات متحده در شهر واشنگتن. آرشیو، ۵ فوریه ۲۰۱۹

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ لوایح پیشنهادی دموکرات‌ها و جمهوریخواهان برای اصلاح نظام پلیس در ایالات متحده هفته آينده در مجلس نمایندگان و سنا به رای گذاشته خواهد شد.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه طرح اکثریت دموکرات را تائید و برای رای نهایی به صحن مجلس ارجاع کرد. این طرح گرفتن حلق و راه تنفس را ممنوع می کند، مصونیت موجه افسران پلیس را محدود می کند تا افراد آسیب دیده از رفتار پلیس بتوانند راحت‌تر در دادگاه شکایت کنند، و به بازرسی سرزده از اماکن در پرونده های فدرال مواد مخدر پایان می دهد.

سناتور میچ مکانل، رهبر جمهوریخواهان در سنا، می گوید طرح جمهوریخواهان در مرحله رای گیری مقدماتی است.

طرح جمهوریخواهان دولت های ایالتی و محلی را ملزم می کند در مورد استفاده از بازرسی‌های سرزده در یورش پلیس برای بازداشت مظنونین به وزارت دادگستری گزارش بدهند. بر مبنای این طرح، اگر ادارات پلیس ممنوعیت گرفتن حلق مگر در صورت صدور مجوز استفاده از نیروی مهلک، را اجرا نکنند منابع مالی‌شان محدود خواهد شد.

جمهوریخواهان و دموکرات‌ها هر دو از تشکیل کمیسیونی با هدف مطالعه برخی از دلایل ریشه ای ارتکاب جرم در جوامع اقلیت حمایت می کنند.

نقطه اصلی اختلاف جمهوریخواهان و دموکرات ها بر سر پایان دادن به مصونیت موجه پلیس است.

کاخ سفید می گوید حذف مصونیت موجه عملا باعث می شود پلیس نتواند به وظیفه‌اش عمل کند و این امر موجب تضعیف امنیت کشور می‌شود.

ننسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، معتقد است اصلاحات باید دوحزبی باشد و طرح جمهوریخواهان چنین ویژگی را ندارد.

XS
SM
MD
LG