لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۷

آمریکا تعدادی از مسئولان دولتی، انتظامی، و قضایی هنگ‌‌‌کنگ را تحت تحریم قرار داد؛ بیانیه مایک پمپئو درباره این تحریم‌ها


وزارت خزانه داری آمریکا
وزارت خزانه داری آمریکا

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه ۱۷ مرداد در بیانیه‌ای اعلام کرد یازده فرد را به دلیل تضعیف خودمختاری هنگ‌کنگ و محدود کردن آزادی بیان یا تجمع شهروندان هنگ کنگی، طبق فرمان اجرایی ۱۴ ژوئیه پرزیدنت ترامپ، تحت تحریم قرار داده است.

بنا بر اعلام این وزارتخانه، کری لم، کریس تانگ، استیون لو، جان لی کا-چیو، ترزا چِنگ، اریک تسانگ، ژیو بئولونگ، ژانگ ژیائومینگ، لو هوینینگ، ژِنگ یانژیونگ، و اریک چان، از مسئولان دولتی، انتظامی، و قضایی هنگ کنگ هستند که تحریم شده‌اند.

در ادامه این بیانیه از قول استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، نوشته شده است: «ایالات متحده در کنار مردم هنگ کنگ ایستاده است و ما از ابزارها و اختیارات خود برای هدف قرار دادن کسانی که خودمختاری آنها را تضعیف می‌کنند، استفاده خواهیم کرد.»

بیانیه وزیر خارجه آمریکا درباره این تحریم

وزیر خارجه ایالات متحده نیز همزمان در بیانیه‌ای در همین زمینه گفت، حزب کمونیست چین روشن کرده است که هنگ‌کنگ هرگز بار دیگر از سطح بالایی از خودمختاری، که پکن در توافق پنجاه سال پیش خود با بریتانیا وعده داده بود، برخوردار نخواهد بود.

مایک پمپئو اضافه کرد، پرزیدنت ترامپ روشن کرده است که از این رو ایالات متحده با هنگ کنگ به عنوان «یک کشور، یک نظام» برخورد خواهد کرد و در برابر افرادی که آزادی های مردم هنگ کنگ را سرکوب کرده و نادیده می‌گیرند، اقدام خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG