لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۲

مقام‌های ارشد ایالات متحده روز مارتین لوتر کینگ و روز ملی خدمت در آمریکا را تبریک گفتند


بنای یادبود مارتین لوتر کینگ در واشنگتن
بنای یادبود مارتین لوتر کینگ در واشنگتن

مقامات ارشد ایالات متحده با انتشار پیام‌هایی فرا رسیدن روز مارتین لوتر کینگ را تبریک گفتند. این روز همچنین روز ملی خدمت در آمریکا است.

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده، روز دوشنبه ۲۹ دی در پیامی در توئیتر ضمن دعوت از همگان برای گرامی‌داشت میراث دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور، گفت: «خدمت کردن راهی مناسب برای آغاز بهبودی، همبستگی، و بازسازی این کشور، که همه ما آن را دوست داریم، است.»

کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده، هم در پیامی با گرامی‌داشت یاد دکتر مارتین لوتر کینگ، گفت: «مادرم به من آموخت که خدمت به دیگران نه تنها به زندگی هدف و معنا می‌دهد، که بخشی از وظیفه‌ای است که هرکدام از ما به عنوان عضوی از جامعه داریم.»

در همین حال مایک پنس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده، در یک توئیت گفت: «ما امروز دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور را گرامی می‌داریم؛ شخصیتی بزرگ در جنبش حقوق مدنی که از ملت ما خواست به بزرگ‌ترین آرمان‌هایی که پایه‌گذار ما بوده‌ است، عمل کند. ما به زندگی خارق‌العاده و دستاوردهای دکتر کینگ ادای احترام می کنیم و یاد او تا نسل‌ها الهام‌بخش ما خواهد بود.»

وزارت خارجه ایالات متحده هم با انتشار پیامی گفت: «امروز ما دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور را گرامی می‌داریم؛ او که در تمام زندگی برای حقوق مسلم تلاش کرد و خود را وقف پیشرفت برابری، عدالت اجتماعی، و فرصت اقتصادی برای همه کرد.»

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، هم در پیامی نوشت: «پدر روحانی دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور زندگی خود را وقف حفظ حقوق مسلم تمامی آمریکایی‌ها کرد. امروز ما با خدمت کردن به جامعه و کشورمان، تلاش او در پیشبرد عدالت اجتماعی و برابری در ایالات متحده را گرامی می‌داریم.»

XS
SM
MD
LG