لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۲

دادستانی مینه‌سوتا اتهام مامور پلیس و متهم اصلی پرونده جرج فلوید را به «قتل درجه دو» تغییر داد


دِرِک شووِن، متهم اصلی در پرونده مرگ جرج فلوید
دِرِک شووِن، متهم اصلی در پرونده مرگ جرج فلوید

دادستانی ایالت مینه‌سوتا اتهام مامور یک پلیس شهر مینیاپولیس در پرونده مرگ جرج فلوید را به قتل درجه دوم تغییر داده و برای نخستین بار اتهاماتی را علیه سه مامور دیگر پلیس که هنگام حادثه آنجا بودند مطرح کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، روزنامه استار تریبیون روز چهارشنبه ۱۴ خرداد گزارش داد که اتهام دِرِک شووِن، مامور پلیسی که مقصر اصلی مرگ جرج فلوید بوده، از قتل درجه سوم به قتل درجه دوم تغییر یافته است.

این روزنامه به نقل از چندین منبع آگاه در دادستانی ایالتی که هویت آنها را در گزارش مشخص نکرده است نوشت، اتهام‌هایی علیه سه مامور دیگر حاضر در محل، از جمله کمک به مجرم و همدستی با او، مطرح شده است.

جرج فلوید مرد ۴۶ ساله آمریکایی‌ آفریقایی‌تباری بود که روز دوشنبه ۵ خرداد توسط پلیس شهر مینیاپولیس به ظن کلاهبرداری بازداشت شد. در روزهای گذشته برخی شهرهای آمریکا شاهد اعتراض‌هایی به مرگ او بود.

دِرِک شووِن، پلیسی که فلوید را بازداشت کرد، برای چند دقیقه پایش را روی گردن او گذاشت و در نهایت وی در بازداشت درگذشت. پس از آن بود که آن مامور پلیس و سه مامور دیگر همراه او اخراج شدند و شهردار مینیاپولیس علیه دِرِک چاوِن اعلام جرم کرد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر خواستار تحقیق اف‌بی‌آی و دادستان کل آمریکا در این مورد شده بود.

XS
SM
MD
LG