لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۰

کشاورزان آمریکایی چشم‌انتظار سیاست‌های حمایتی دولت بایدن


عکس آرشیوی از یک کشاورز در جنوب شیکاگو
عکس آرشیوی از یک کشاورز در جنوب شیکاگو

بخش انگلیسی صدای آمریکا – بعد از چهار سال پرآشوب به دلیل بلاتکلیفی‌های تجاری و اکنون همه‌گیری جهانی، بسیاری از کشاورزان در سراسر کشور همچنان پای صندوق‌های رأی از دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا حمایت کردند. با وجود ادعاهای ادامه‌دار و فاقد پشتیبانی از وقوع تقلب، آنها در حال کنار آمدن با شکست ترامپ در انتخابات نوامبر هستند.

برایان دانکن کشاورز و نایب رئیس اداره کشاورزی ایالت ایلینوی گفت: «به نظر می رسد که شانس رئیس جمهوری روز به روز رنگ می‌بازد.»

فرد گریدر از خارج از مزرعه خود در بلومینگتون ایلینوی به صدای آمریکا گفت: «من قطعا فکر می کنم که شما می‌توانید شواهد تقلب و دستکاری را ببینید، اما برای من دشوار است که ببینم در آن مقیاس که لازم دارید باشد تا بتواند نتیجه را برگرداند.»

هم گریدر و هم دانکن در ایالتی به کشاورزی مشغول هستند که جو بایدن رئیس جمهوری منتخب به واسطه حمایت ساکنان مناطق پرجمعیت و متراکم آن مانند شیکاگو، با قاطعیت به پیروزی رسید. اما مناطق روستایی ایلینوی که ترامپ در آنها محبوبیت داشت، در صنعت کشاورزی کشور اهمیت دارد.

تنها حدود یک درصد از جمعیت آمریکا در مزارع زندگی می‌کنند، اما صنایع کشاورزی و غذایی حدود پنج درصد تولید ناخلص داخلی ایالات متحده را به خود اختصاص می‌دهند. ایلینوی یک از تولیدکنندان بزرگ ذرت و دانه سویا در کشور است.

با پیروزی بایدن در انتخابات اخیر ریاست جمهوری، کشاورزان آمریکایی اکنون از رئیس جمهوری منتخب انتظار دارند افرادی را در کابینه خود انتخاب کند که حمایت از این صنعت را ادامه دهند. در دوران ریاست جمهوری ترامپ، میلیاردها دلار کمک دولتی برای جبران کسری سود کشاورزان، در میانه اختلافات تجاری آمریکا با کشورهای دیگر، به آنها اعطا شد.

XS
SM
MD
LG