لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۷

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد خواستار رویکردی تازه در پیشبرد صلح در خاورمیانه شد


كلی كرفت، سفیر آمریكا در سازمان ملل متحد
كلی كرفت، سفیر آمریكا در سازمان ملل متحد

كلی كرفت، سفیر آمریكا در سازمان ملل متحد، با تأکید بر پیشرفت‌های اخیر آمریكا در میانجیگری برای عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و سه كشور عربی، از همكارانش در شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست در رابطه با صلح در خاورمیانه «رویكردهایی که دهه‌ها قدمت دارند» را کنار بگذارند و در پیشنهاد پرزیدنت ترامپ تجدیدنظر كنند.

خانم کرفت گفت: «گفتمان در منطقه در حال تغییر است و همانطور که رئیس جمهوری گفت، فصل جدیدی آغاز می‌شود.»

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد همچنین به امضای توافق‌های ابراهیم در روز پانزدهم ماه سپتامبر اشاره کرد. بر اساس آن توافق‌ها روابط میان اسرائیل و دو کشور عربی حاشیه خلیج فارس - امارات متحده عربی و بحرین- عادی‌سازی می‌شود.

جمعه گذشته، پس از آن که دولت انتقالی سودان با عادی‌سازی روابط با اسرائیل و پرداخت غرامت به قربانیان آمریکایی تروریسم و خانواده‌های آنها موافقت کرد، پرزیدنت ترامپ اعلام کرد که سودان را از فهرست حامیان حکومتی تروریسم خارج خواهد کرد.

کلی کرفت گفت این تحولات نشان می‌دهد که برای ایجاد صلح در منطقه به رویکرد متفاوتی نیاز است.

خانم‌ کرفت در مورد طرح [صلح خاورمیانه] پرزیدنت ترامپ گفت: «ما شرکای خود در منطقه و اعضای این نهاد را تشویق می‌کنیم که با تأمل، بینش ایالات متحده برای صلح را مورد توجه قرار دهند و بر آن اساس، نقشی سازنده در پیشبرد مذاکرات مستقیم بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها بازی کنند.»

XS
SM
MD
LG