لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۵

الیوت آبرامز: حمله ایران و عوامل نیابتی آن به آمریکایی‌ها با «واکنش سهمگین ایالات متحده» رو‌به‌رو خواهد شد


الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا
الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا می‌گوید که واکنش آمریکا به حملات ایران و گروه‌های نیابتی‌اش علیه منافع و نیروهای ایالات متحده بسیار شدید خواهد بود و آنها از کرده خود پشیمان خواهند شد.

آقای آبرامز در گفت‌و‌گویی با شبکه العربیه که بخش‌هایی از آن روز جمعه ۲۰ نوامبر منتشر شد، گفت، ایران خود را وقف تهاجم، بی‌ثباتی، و تروریسم در سراسر خاورمیانه و فرای آن کرده و از این رو بر مبنای مصلحت خود گهگاه با اعضای القاعده، که آنها هم خود را وقف فعالیت‌های تروریستی کرده‌اند، کار می‌کند.

الیوت آبرامز در ادامه خاطر نشان کرد: «از این رو حقیقتا نباید شگفت‌آور باشد که ارتباطی در کار باشد. به نظر می‌رسد ایران می‌خواهد مطمئن شود که القاعده محو نخواهد شد؛ چرا که برخی کشورها و مردمی که القاعده به آنها حمله می‌کند، افرادی هستند که ایران مایل است هدف حمله قرار گیرند.»

وی در واکنش به گزارش اخیر روزنامه نیویورک تایمز درباره بررسی گزینه حمله نظامی به ایران توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، گفت: «در وهله اول بسیار روشن است که آمریکا به دنبال درگیری با هیچ کشوری نیست و رئیس جمهوری نیز در پی درگیری با هیچ کشوری نیست.»

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در عین حال هشدار داد که اگر جمهوری اسلامی ایران و عوامل نیابتی آن در منطقه یا هر جای دیگر به آمریکایی‌ها حمله کنند، یا بدتر از هر چیزی، آمریکایی‌ها را بکشند، «واکنشی سهمگین از سوی ایالات متحده در کار خواهد بود.»

آقای آبرامز در پاسخ به این پرسش که آیا در دو ماه باقی مانده از دولت پرزیدنت ترامپ به ایران حمله خواهد شد گفت: «این کاملا بستگی به عملکرد جمهوری اسلامی دارد. اگر ایران و عوامل نیابتی آن به فعالیت‌های نظامی و تروریستی که به کشته شدن آمریکایی‌ها بیانجامد دست بزنند، متاسف خواهند شد.»

XS
SM
MD
LG