لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۶

الیوت آبرامز: درآمد نفت ایران تا ۹۵ درصد کاهش یافته است؛ به فشار بیشتر بر رژیم ایران ادامه می‌دهیم


الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا
الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا می‌گوید دولت پرزیدنت ترامپ توانسته با فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی، درآمد نفتی ایران را تا ۹۵ درصد کاهش دهد و در روزهای آینده فشار و تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی شدت خواهد یافت.

الیوت آبرامز عصر دوشنبه ۱۴ مهر در گفتگو با تلویزیون سی‌ان‌ان درباره کارزار فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی گفت: به نظرم کارزار فشار حداکثری اثری بسیار گسترده روی ایران داشته و نگاه کنید به فروش نفت، وضعیت اقتصادی یا وضعیت ریال که در واقع واحد پولی ایران را فروپاشید. من فکر نمی‌کنم ایران بتواند چهار سال دیگر این وضعیت را تحمل کند. فکر می‌کنم اگر پرزیدنت ترامپ چهار سال دیگر بماند یا دولت بایدن این قدر هوشمند باشد که این فشار را نگه دارد، ما در مقطعی هستیم که ایرانی‌ها تشخیص خواهند داد برای این که نمی‌توانند چهار سال دیگر این وضعیت را تحمل کنند، آماده ورود به مذاکرات خواهند بود.

وی با مقایسه تحریم‌ها در دوران دولت قبل آمریکا گفت: تحریم‌های دولت اوباما کاهش داده شد. تحریم‌های قبلی هیچ شباهتی با آنچه ما انجام دادیم،‌ نداشتند. اثر تحریم فعلی را می‌توانید در کاهش ارزش پول ایران، در اقتصاد و عدم توانایی این کشور برای صادرات نفت ببینید. صادرات نفت ایران حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد کاهش داشته است.

آقای آبرامز همچنین گفت:‌ فشارها بر رژیم ایران هرگز مانند اکنون نبوده‌اند. ما این فشار را ادامه داده و همان‌طور که در روزها و هفته‌های آینده خواهید دید، آن را تشدید خواهیم کرد.

XS
SM
MD
LG