لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۶

مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا: ایران در پی تضعیف نهادهای دموکراتیک آمریکا و ایجاد تفرقه است


ویلیام ایوانینا مدیر اطلاعات ملی آمریکا
ویلیام ایوانینا مدیر اطلاعات ملی آمریکا

ویلیام ایوانینا، مدیر اداره اطلاعات ملی ایالات متحده، روز جمعه سوم مرداد گفت که صد روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امنیت این انتخابات همچنان در صدر اولویت‌های جامعه اطلاعاتی آمریکا قرار دارد.

وی با صدور اطلاعیه‌ای گفت، در ماه‌های اخیر دفتر مدیریت اطلاعات ملی گزارش‌هایی را در مورد امنیت انتخابات نوامبر امسال در اختیار ستادهای انتخاباتی، کمیته‌های سیاسی، و مخاطبان در کنگره قرار داده است.

آقای ایوانینا خاطرنشان کرد: «امروزه شاهد هستیم دشمنان به دنبال سرقت مکاتبات داخلی کارزار‌های سیاسی و نامزدهای انتخابات، و نفوذ به زیرساخت‌های انتخاباتی آمریکا هستند و ما تحرکات عوامل سایبری ... را زیر نظر داریم.»

این مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا افزود: «چین، روسیه، و ایران نگرانی اولیه ما هستند، هر چند برخی کشورهای دیگر و فعالان سایبری غیردولتی نیز می‌توانند روند انتخابات در کشور ما را به مخاطره بیاندازند.»

وی با بیان این که ایران در پی تضعیف نهادهای دموکراتیک ایالات متحده و تفرقه‌افکنی است، تاکید کرد که محور تلاش‌های ایران نفوذ آنلاین، از جمله پخش اطلاعات نادرست و بازنشر مطالب ضدآمریکایی در شبکه‌های اجتماعی، است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، پیشتر گفته بود که اطمینان دارد انتخابات آینده ریاست جمهوری در آمریکا بدون مداخله کشورهایی مثل چین، ‌روسیه و ایران برگزار خواهد شد.

وی در گفتگو با روزنامه «واشنگتن تایمز» گفت تهدیدات سایبری برای دستکاری، تغییر نتایج و مداخله در انتخابات وجود دارد، اما «من فکر می‌کنم که ما کارهای خوب زیادی را انجام داده‌ایم تا مطمئن شویم که از آمادگی لازم برای مقابله با کارزارهای دروغ‌پرکنی که ممکن است روی بدهد، برخوردار هستیم.»

XS
SM
MD
LG