لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۴

دعاوی حقوقی وکلای پرزیدنت ترامپ در مورد نتایج انتخابات با مشکل روبرو شده است


President Donald Trump walks away after speaking at the White House, Thursday, Nov. 5, 2020, in Washington. (AP Photo/Evan Vucci)

بخش انگليسى صداى امريكا – رد دعاوی حقوقی مطرح شده توسط وکلای پرزیدنت ترامپ در دادگاه، روند به چالش کشیدن پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را با اشکالات عمده‌ای روبرو کرده است.

این دعاوی حقوقی از وجود اختلالات، بی‌نظمی و تقلب در جریان شمارش آرا در برخی از ایالت‌ها حکایت می‌کنند.

یک قاضی در میشیگان پیشنهاد حامیان حزب جمهوریخواه برای جلوگیری از تائید نتایج رای گیری در شهر دیترویت را که عمداً متمایل به دموکرات‌هاست، رد کرده است.

قاضی دیگری در پنسیلوانیا دعاوی وکلای پرزیدنت ترامپ برای بی‌اعتبار کردن چندین هزار رای ارسالی از طریق پست را رد کرد، و پیشتازی جو بایدن و میزان آرای او در آریزونا به حدی بود که کارزار انتخاباتی رئیس جمهوری آمریکا از پیگیری دادخواست خود برای به چالش کشیدن نتایج آرا منصرف شد.

پرزیدنت ترامپ هنوز شکست در برابر جو بایدن را به طور رسمی نپذیرفته است و همچنان از طریق توئیتر و شبکه های اجتماعی مشروعیت نتایج این رای گیری را به چالش می‌کشد.

اما کارشناسان می‌گویند، مبانی حقوقی این دعاوی چندان معتبر نیست و احتمال پذیرش آنها در دادگاه بسیار ضعیف است.

در همین حال، وزارت امنیت داخلی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هیچ مدرکی دال بر تغییر، حذف یا مخدوش شدن آرا وجود ندارد، و این انتخابات مطمئن ترین و سالم ترین رای گیری در تاریخ آمریکا بوده است.

XS
SM
MD
LG