لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۷

طرح دو سناتور از دو حزب آمریکا برای جلوگیری از مداخله احتمالی چین، روسیه و ایران در انتخابات آمریکا 


سناتورها مارکو روبیو (راست) و کریس ون‌هولن»
سناتورها مارکو روبیو (راست) و کریس ون‌هولن»

دو سناتور از دو حزب جمهوریخواه و دموکرات آمریکا در طرحی خواستار جلوگیری از هرگونه مداخله چین، روسیه و ایران در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هستند.

مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه فلوریدا و کریس ون هولن سناتور دموکرات ایالت مریلند در بیانیه‌ای از افزودن متممی به لایحه بودجه دفاعی آمریکا در سال ۲۰۲۱ خبر دادند که هدف آن جلوگیری از دخالت «بازیگران متخاصم شامل روسیه، چین و ایران» است.

در این بیانیه به نقل از مارکو روبیو آمده این سه کشور به تلاش برای تفرقه‌افکنی و تضعیف دموکراسی آمریکا ادامه خواهند داد و مهم است که ایالات متحده، تبعات قابل توجهی برای دخالت انتخاباتی در نظر بگیرند.

همچنین ون هولن گفت می‌دانیم دشمنان خارجی در حال برنامه ریزی برای دخالت در انتخابات آینده‌مان هستند، بنابراین باید از هم اکنون، برای محافظت از تمامیت دموکراسی‌مان اقدام کنیم.

در سال ۲۰۱۶ نهادهای اطلاعاتی آمریکا اعلام کردند که روسیه در انتخابات ریاست جمهوری دخالت داشته و این موضوع به تحقیقاتی طولانی در کنگره آمریکا منجر شد.

دولت پرزیدنت ترامپ می‌گوید تلاش دارد مانع از مداخله خارجی در انتخابات آمریکا شود.

شهریور ۱۳۹۷، پرزیدنت ترامپ مصوبه کنگره را به قانون تبدیل کرد که براساس آن، کشورهایی را که در انتخابات آمریکا مداخله کنند، هدف تحریم قرار خواهد داد.

XS
SM
MD
LG