لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۵

جو بایدن کامالا هریس را به عنوان معاون خود انتخاب کرد؛ کمپین پرزیدنت ترامپ، هریس را «متظاهر» نامید


Pence Trump Biden Harris
Pence Trump Biden Harris

جو بایدن نامزد احتمالی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری،‌ سناتور «كامالا هریس» را به عنوان معاون خود در انتخابات رياست جمهوری برگزيد.

کامالا هریس که سابقه دادستانی کل کالیفرنیا را دارد، از سال۲۰۱۷ به عنوان سناتور این ایالت انتخاب شد. او در انتخابات مقدماتی رقیب آقای بایدن بود. این نخستین بار است که یک نامزد انتخابات،‌ یک سیاهپوست رابه عنوان معاون معرفی می‌کند.

جو بایدن در بیانیه‌ای که در توئیتر رسمى كمپين انتخاباتى خود منتشر کرد، کامالا هریس را «مبارزی شجاع» نامید و گفت که او یکی از «بهترین خدمتگزاران کشور است» و در زمان دادستانی کل با «بو» فرزند فقيد آقای بایدن که او نيز وکیل بود، ‌همکاری داشت.

بايدن در توئیتر نوشت: «من شاهد كار آنها بودم كه واهمه‌اى از بانك‌هاى بزرگ نداشتند، به مردم عادى كه كار مى كردند، كمك مى كردند و از زنان و كودكانى كه مورد ستيز قرار مى گرفتند، دفاع مى كردند.»

كمپين انتخاباتی پرزیدنت ترامپ با انتشار بیانیه‌ای درباره انتخاب معاون ریاست جمهوری توسط جو بایدن، سناتور كامالا هریس را «متظاهر» توصيف كرد. كاترينا پيرسون، مشاور ارشد كمپين ٢٠٢٠ پرزيدنت ترامپ گفت: «كامالا هريس جو بايدن را يك نژاد پرست خواند و خواستار معذرت‌خواهی او شد؛ خواسته‌ای که او هرگز به آن نرسید. روشن است که کامالای ریاکار، اصول اخلاقی خود را کنار خواهد گذاشت و سعی خواهد کرد کارنامه‌اش به عنوان یک دادستان را پنهان کند، تا بلکه [به این ترتیب] افراط گرایان ضدپلیس، که کنترل حزب دموکرات را در دست دارند، آرام کند.»

مشاور ارشد كمپين انتخاباتى پرزيدنت ترامپ گفت: «كامالا هريس نشان داد كه جو بايدن يك پوسته توخالی است كه با برنامه هاى افراطى چپ راديكال پر مى شود.»

پرزیدنت ترامپ عصر سه‌شنبه در واکنش به انتخاب سناتور هریس به عنوان معاون بایدن گفت:‌ «من از این بابت که او [جو بایدن] او [کامالا هریس] رابرگزید، کمی متعجب شدم. عملکرد او [کامالا هریس] در رقابت‌های مقدماتی بسیار ضعیف بود.»

در روزهای آینده، مجمع ملی دو حزب جمهوریخواه و دموکرات به صورت مجازی برگزار می‌شود.

XS
SM
MD
LG