لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۴

دادستان کل آمریکا تحقیقات درباره ادعاهای مربوط به وقوع تقلب در انتخابات را مجاز دانست


ویلیام بار، دادستان کل ایالات متحده

ویلیام بار، دادستان کل ایالات متحده، دادستان‌های فدرال‌ در سراسر آمریکا را مجاز کرده است که تا پیش از تایید شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، «ادعاهای اساسی» درباره وجود بی‌نظمی‌ها و موارد خلاف قاعده در روند رای‌گیری را پیگیری کنند.

به گزارش آسوشیتدپرس، این اقدام دادستان کل ایالات متحده چند روز پس از آن روی می‌دهد كه اعلام شد جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب دموکرات، پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، را در انتخابات اخیر شکست داده است.

آقای بار در یادداشتی خطاب به دادستان‌های ایالات متحده، که نسخه‌ای از آن به آسوشیتدپرس رسیده، نوشته است که «اگر ادعاهای واضح و آشکار قابل اعتمادی درباره موارد خلاف قاعده و غیرعادی وجود داشته باشد - مواردی که در صورت درست بودن ممکن است به طور بالقوه بر نتیجه انتخابات فدرال در هر ایالت تأثیر بگذارد - در آن صورت این تحقیقات می‌تواند انجام شود.»

دادستان کل ایالات متحده نوشته است که ضروری است ادعاهای معتبر به موقع مورد رسیدگی قرار گیرند. آقای بار در این یادداشت به هیچ مورد مشخصی از این موارد تقلب ادعایی اشاره‌ای نکرده است.

ایالت‌های آمریکا تا هشتم دسامبر فرصت دارند که اختلافات انتخاباتی، از جمله بازشماری آرا و دادگاه‌های مربوط به آن، را حل و فصل کنند. اعضای «مجمع گزینندگان» (کالج الکترال) در ۱۴ دسامبر برای نهایی کردن این نتایج دیدار خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG