لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۲

توفان «هنری» شمال شرقی آمریکا را با بادهای ویرانگر و باران سیل‌ آسا تهدید می‌کند


نزدیک شدن توفان هنری به شمال شرقی آمریکا - ۳۱ مرداد ۱۴۰۰
نزدیک شدن توفان هنری به شمال شرقی آمریکا - ۳۱ مرداد ۱۴۰۰

توفان و بارندگی های سیل آسا شرق آمریکا را تهدید می‌کند. به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، توفان «هِنری» با سرعتی نزدیک به ۱۲۰ کیلومتر در ساعت به لانگ آیلند نیویورک و جنوب ناحیه نیو‌ انگلند در شمال شرقی آمریکا نزدیک می‌شود. مرکز ملی توفان، صبح روز یکشنبه ۳۱ مرداد، اعلام کرد که «توفان خطرناک» و «باران سیل آسا» را برای این منطقه پیش‌بینی کرده است.

شنبه شب، اثرات توفان هنری با این که چند صد کیلومتر با شهر نیویورک فاصله داشت حس شد و کنسرت بزرگی را که در «سنترال پارک» نیویورک که به نشان بازگشت شهر به شرایط عادی در حال برگزاری بود، خراب کرد.

اجرای بری مانیلو خواننده و ترانه سرای سرشناس آمریکایی، در وسط برنامه قطع شد و از تماشاگران خواسته شد که پارک را با آرامش ولی به سرعت ترک کنند.

بروس اسپرینگستین، پل سایمون، جنیفر هادسون، کارلوس سانتانا، ال‌ال کول جی، آندره بوچلی در میان هنرمندانی بودند که در این کنسرت برنامه داشتند.

در منطقه دیگری از آمریکا نیز جاری شدن سیل در پی بارندگی بی‌سابقه در ایالت تنسی دستکم ۱۰ نفر را به کام مرگ فرستاده است و ده‌‌ها نفر نیز مفقود شده‌اند.

بیل لی، فرماندار ایالت تنسی، در پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر از ساکنان خواست پیرامون افزایش سطح سیلات هشیار باشند. وی افزود مقامات مدیریت اضطراری و امدادگران در حال عملیات نجات هستند.

XS
SM
MD
LG