لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۰۸

سخنرانی چند عضو کنگره آمریکا در مراسم یادبود قربانیان کشتار سال ۱۳۶۷ ایران در شهر واشنگتن


از راست: جان کاتکو، دبی لسکو و راجا کریشنامورتی
از راست: جان کاتکو، دبی لسکو و راجا کریشنامورتی

شماری از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در مراسمی به یاد قربانیان کشتار سال ۱۳۶۷ در ایران که در مقابل کنگره ایالات متحده در شهر واشنگتن برگزار شد، شرکت کردند.

جان کاتکو، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت نیویورک در این مراسم گفت: رژیم ایران به کارزار ترور در خانه و خارج از کشور ادامه داده و سعی دارد منتقدان و کسانی که برای اصلاحات دموکراتیک فعالیت می‌کنند را ساکت کند.

راجا کریشنامورتی، نماینده دموکرات ایالت ایلینوی در مجلس نمایندگان هم گفت: من کشتار و سرکوب در ایران را محکوم می‌کنم. ما باید برای حمایت از حقوق بشر در ایران فعالیت کنیم و نباید چشم خود را بر کشتار سال ۶۷ ببندیم.

دبی لسکو،‌ عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان از ایالت آریزونا نیز در این مراسم گفت که به عنوان عضوی از کنگره و به همراه دیگر نمایندگان کنگره، در کنار شما ایستاده‌ام تا از ماموریت شما برای یک ایران غیرهسته‌ای و دموکراتیک که شهروندان خودش را با حملات تروریستی مورد تعقیب قرار نمی‌دهد، حمایت کنم.

مراسم یادبود قربانیان کشتار ۶۷ توسط سازمان جوامع ایرانی‌آمریکایی مقابل کنگره آمریکا برگزار شد و برخی اعضای کنگره به صورت مجازی و ویدئو کنفرانس در این مراسم شرکت کردند.

XS
SM
MD
LG