لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۳

گزینه ریاست سازمان سیا: ارزیابی اطلاعاتی مربوط به ایران را صریح ارائه خواهم داد


ویلیام برنز گزینه پیشنهادی پرزیدنت بایدن برای ریاست سیا - آرشیو
ویلیام برنز گزینه پیشنهادی پرزیدنت بایدن برای ریاست سیا - آرشیو

گزینه پیشنهادی رییس جمهوری ایالات متحده برای ریاست آژانس مرکزی اطلاعات، موسوم به سی‌آی‌ای یا سیا، روز چهارشنبه گفت در صورت تایید، متعهد خواهد بود ارزیابی اطلاعاتی مربوط به ایران را صریحا در اختیار مقامات بگذارد.

ویلیام برنز روز چهارشنبه ۶ اسفند در سخنان مقدماتی در ابتدای نشست بررسی صلاحیت خود در کمیته اطلاعات سنا، به سابقه طولانی خود در همکاری با دولت‌های مختلف از هر دو حزب عمده سیاسی دموکرات و جمهوری‌خواه در آمریکا اشاره کرد.

این دیپلمات کهنه‌کار افزود در این مدت آموخته است اطلاعات خوب، که با صداقت ارائه شود، نخستین خط دفاعی آمریکا بوده و کارشناسان اطلاعاتی باید آنچه سیاستمداران لازم است بدانند را به آنها بگویند، حتی اگر نخواهند بشنوند.

وی، که در مذاکرات دیپلماتیکی که به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران منتهی شد نقش مهمی ایفا کرده بود، تاکید کرد در صورت تایید برای این سمت ارزیابی‌های اطلاعاتی مربوط به ایران را صریح و بی‌پیرایه ارائه خواهد داد.

ویلیام برنز در صورت تایید سنا، به عنوان هشتمین رئيس سازمان اطلاعات مرکزی، جانشین جینا هسپل می‌شود که به عنوان نخستین زن، در دوران دونالد ترامپ رئيس سی‌آی‌ای شده بود.

XS
SM
MD
LG