لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۶

هشدار سنتکام درباره عواقب حملات گروه‌های نیابتی‌ رژیم ایران به نیروهای آمریکایی در عراق


کاپیتان بیل اوربان،‌سخنگوی سنتکام
کاپیتان بیل اوربان،‌سخنگوی سنتکام

سخنگوی سنتکام تاکید کرد ایالات متحده، ایران را بابت مرگ هر نیروی آمریکایی که از سوی شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران کشته شود، پاسخگو نگاه خواهد داشت.

کاپیتان بیل اوربان، شامگاه چهارشنبه سوم دی‌ ماه(به وقت واشنگتن) با صدور بیانیه‌ای گفت: حمله راکتی روز ۲۰ دسامبر در منطقه سبز عراق به احتمال قریب به یقین از سوی گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت ایران انجام شده است. هرچند پرتاب ۲۱ راکت هیچ صدمه جانی برای نیروهای ایالات متحده نداشت، به ساختمان سفارت ایالات متحده در بغداد خسارت زد و مشخصا قصد این حمله پرهیز از وارد کردن صدمه جانی نبود.

سخنگوی سنتکام با اشاره به حمایت رژیم ایران از این گروه‌ها، آنها را گروه‌هایی شورشی توصیف کرد که به نمایندگی از منافع رژیم ایران و در راهی فعالیت می‌کنند که خیانت مستقیم به تمامیت ارضی عراق است.

کاپیتان بیل اوربان گفت: این مهم است که مردم عراق بدانند حملات پیشین گروه‌های شبه‌نظامی شیعه مورد حمایت ایران، بیشتر شهروندان و نیروهای امنیتی عراق را کشته‌اند تا آمریکایی‌ها را. ایالات متحده ایران را بابت مرگ هر نیروی آمریکایی که از سوی شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران کشته شود، پاسخگو نگه خواهد داشت.

ساعتی پیش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده هم به رژیم ایران علیه هرگونه حمله احتمالی علیه آمریکایی‌ها در عراق هشدار داد و توصیه کرد که به عواقب چنین اقدامی فکر کنند.

XS
SM
MD
LG