لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۲

گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود


آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با معین عبدالملک سعید نخست وزیر یمن، بر تعهد ایالات متحده به پیشبرد یک روند صلح در یمن که همه گروه‌ها را شامل شود تاکید کرد.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۵ فروردین در بیانیه‌ای گفت که آقای بلینکن در این گفت‌وگوی تلفنی همچنین از حمایت دولت یمن از یک آتش بس سراسری فراگیر و مذاکرات صلح به رهبری سازمان ملل استقبال کرده است.

وزیر خارجه آمریکا بار دیگر بر حمایت واشینگتن از دولت قانونی جمهوری یمن تاکید کرد و از همه طرف‌ها خواست در جهت اجرای توافق ریاض حرکت کنند.

همزمان در روز پنجشنبه، وزارت خارجه آمریکا از سفر دوباره تیم لندرکینگ نماینده ویژه این وزارتخانه در امور یمن به خاورمیانه خبر داد.

آقای لندرکینگ، در این سفر که از امروز آغاز می‌شود، قرار است با هماهنگی مارتین گریفیت، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن، با برخی مقام‌های ارشد کشورهای منطقه دیدار کند.

بنا بر اعلام سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، تلاش‌های بین‌المللی برای برقراری آتش‌بس پایدار، چگونگی رسیدن به توافق صلح و رسیدگی به بحران سخت انسانی در یمن، تمرکز اصلی گفت‌وگوهای تیم لندرکینگ خواهد بود.

XS
SM
MD
LG