لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۹

آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده: اولویت مهم سیاست خارجی آمریکا برای کمک به انسان‌ها است


وزیر خارجه آمریکا از طریق ویدئو کنفرانس در نشست خبری در مقر سازمان ملل در نیویورک شرکت کرد.
وزیر خارجه آمریکا از طریق ویدئو کنفرانس در نشست خبری در مقر سازمان ملل در نیویورک شرکت کرد.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده در یک کنفرانس خبری روز دوشنبه بر حضور ایالات متحده در نهادهای بین المللی و برای کمک به مقابله با چالش‌های جهانی تاکید کرد.

وزیر خارجه آمریکا که به همراه سفیر ایالات متحده در سازمان ملل در یک کنفرانس خبری مجازی شرکت کرده بود، گفت: باید ارزش‌ها و منافع آمریکا حفظ شود. اولویت مهم دولت بایدن، تضمین این است که سیاست خارجی ما به انسان‌ها کمک کند. در نهادهای بین المللی چه در سازمان ملل و چه در سایر بخش‌ها، ما قصد داریم کمک کنیم تا اگر خلايی وجود دارد، پر شود.

آقای بلینکن افزود: وقتی درباره چالش‌هایی که مقابل ما هستند، صحبت می‌کنیم، به تنهایی نمی‌توانیم آنها را برداریم و نیاز به همراهی و کمک همه کشورها است. باید همه با هم تعامل کنند و همکاری داشته باشند.

وی افزود: حضور آمریکا در نهادهای بین المللی اهمیت دارد. اگر آمریکا در این مجامع نباشد، امکان دارد یک دولت متخاصم به جای ایالات متحده حضور یابد و یا اینکه کسی به مشکل موجود فکر نکند و برای حل آن اقدام نکند.

در بخشی از این کنفرانس خبری، وزیر خارجه آمریکا به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. در پاسخ به سوالی درباره کره شمالی، آقای بلینکن گفت: آمریکا با سایر کشورها از جمله کره جنوبی و ژاپن همکاری نزدیک دارد و ما به زودی سیاست جدید درباره کره شمالی را اعلام می‌کنیم. در حال مشغول مذاکره با متحدان‌مان هستیم.

وزیر خارجه آمریکا همچنین با اشاره به آزمایش موشکی اخیر کره شمالی گفن: اقدامات تحریک آمیز کره شمالی را زیر نظر داریم. این کشور قطعنامه های سازمان ملل را زیر پا گذاشته است.

وی در پایان گفت: برنامه موشک دور برد کره شمالی تهدیدی برای صلح جهانی است.

این کنفرانس خبری به صورت زنده و با ترجمه همزمان از سایت، فیسبوک و یوتیوب صدای آمریکا پخش شد.

XS
SM
MD
LG