لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۱

ابراز امیدواری پرزیدنت بایدن درباره مقابله با کرونا: احتمالا تا کریسمس،‌ وضعیت در آمریکا عادی خواهد شد 


رئیس جمهوری آمریکا در این نشست به میزبانی شبکه سی ان ان به سوالات برخی از حاضران پاسخ داد.
رئیس جمهوری آمریکا در این نشست به میزبانی شبکه سی ان ان به سوالات برخی از حاضران پاسخ داد.

رئيس جمهوری ایالات متحده ابراز امیدواری کرد تا کریسمس آینده (دیماه ۱۴۰۰)، وضعیت دوران همه‌گیری کرونا در آمریکا به حالت عادی بازگردد.

جو بایدن که سه‌شنبه شب ۲۸ بهمن، در شهر میلواکی در ایالت ویسکانسین در یک جلسه گفت‌وگو با مردم به میزبانی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان شرکت کرده بود، گفت: فکر می‌کنم تا کریسمس آینده، به خواست خدا در شرایط بسیار متفاوتی از امروز قرار خواهیم گرفت.

رئیس جمهوری آمریکا گفت که با احتیاط این را می‌گوید و قصد ندارد قول بیشتری فعلا در این مورد بدهد.

در این نشست با رعایت موارد بهداشتی و ایمنی، گروهی از مردم حضور داشتند و عمده بحث درباره تلاش‌های یک ماهه دولت بایدن در مقابله با همه‌گیری کرونا بود.

پرزیدنت بایدن در بخشی از سخنان خود درباره میزان واکسن مورد نیاز برای مردم در آمریکا گفت: من اطمینان دارم که تا آخر جولای (ابتدای مرداد)، ۶۰۰ میلیون دُز واکسن کرونا، برای واکسیناسیون تک تک آمریکایی‌ها خواهیم داشت. زمانی که من دولت را تحویل گرفتم، این رقم برای ۵۰ میلیون دز بود.

درباره پناهجویان

رئیس جمهوری آمریکا در بخشی از سخنان خود به پذیرش پناهجوی بیشتر از سوی ایالات متحده در دولت خود خبر داد و گفت: ما پیش از این سالانه ۱۲۵ هزار پناهجو می‌پذیرفتیم. دولت ترامپ آن را به پنج هزار نفر کاهش داد. ما باید بتوانیم این آمار را تغییر دهیم. با من باید بیایید و ببینید وضعیت پناهجویان در اردوگاه‌ها مانند سیرا‌لئون و یا لبنان و دیگر نقاط چگونه است. بچه‌ها جان می‌دهند هیچ‌ راهی به بیرون نیست و پناهجوها در حال فرار از تعقیب هستند. ما به عنوان ایالات متحده نقش خودمان را برعهده داشتیم.

XS
SM
MD
LG