لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۴

گفت‌وگوی برایان هوک با مقام‌های ارشد اتریش و آژانس انرژی اتمی درباره ایران


برایان هوک
برایان هوک

وزارت خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه ۱۱ تیر اعلام کرد برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران برای گفت‌وگو درباره ایران به وین پایتخت اتریش سفر کرده است.

دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای نوشت آقای هوک با آلکساندر شالنبرگ وزیر خارجه اتریش دیدار و با او درباره انقضای تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد بر ایران گفت‌وگو کرد.

وی همچنین در دیدار با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و گفت‌وگو درباره فعالیت‌های نظارتی آژانس در ایران، حمایت کامل کشورش از بی‌طرفی و حرفه‌ای گری آژانس را ابراز کرد.

این بیانیه تاکید کرده است رژیم ایران باید با ارائه اطلاعات و امکان دسترسی به آژانس، از تکالیف خود در پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای، ان پی تی، توافق جامع پادمان، و پروتکل الحاقی پیروی کند.

پیش از این برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در یک سفر به کشورهای منطقه با مقامات عربستان،‌ بحرین و امارات دیدار کرد. نمایندگان این کشورها در دیدار با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، خواستار تمدید محدودیت خرید تسلیحاتی ایران در سازمان ملل شدند.

آقای هوک همچنین گفت:‌« وقتی شما می‌بینید که اسرائیلی‌ها و عرب‌ها روی چیزی به شدت هم عقیده‌ هستند،‌ باید به آن گوش کنید.»

XS
SM
MD
LG