لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۴۸

سناتور وارنر: انتشار اطلاعات نادرست توسط روسیه، چین و ایران یک «تهدید جدی» است


سناتور مارک وارنر - آرشیو
سناتور مارک وارنر - آرشیو

یک نماینده ارشد سنای آمریکا انتشار اطلاعات نادرست توسط روسیه، چین و ایران در شبکه‌های اجتماعی را یک «تهدید جدی» نامید.

سناتور دموکرات مارک وارنر روز پنجشنبه ۱۶ مرداد، در سومین روز برگزاری کنفرانس سالانه امنیتی اسپن گفت: انتشار مطالب نادرست توسط روسیه، چین و ایران در شبکه‌های اجتماعی یک «تهدید جدی» است که به اشکال گوناگون دنبال می‌شود و ما برای مقابله با آن در مقایسه با گذشته آماده‌تر هستیم.

آقای وارنر افزود: آماده‌تریم، چون روند انتخابات در کشورمان امن‌تر شده، شرکت‌هایی مثل فیسبوک، گوگل و توئیتر مشکل را شناسایی کرده و عملکرد جامعه اطلاعاتی آمریکا برای شناسایی افراد ناباب در این حوزه بهتر شده است.

سناتور مارک وارنر (ردیف بالا، سمت راست)
سناتور مارک وارنر (ردیف بالا، سمت راست)

سناتور وارنر همچنین با اشاره به ادعای تعیین جایزه از سوی روسیه برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان توسط طالبان گفت: «هر زمانی که پرسنل نظامی آمریکا توسط نیروهای خارجی در معرض آسیب قرار بگیرند، یک نگرانی بسیار بزرگ است.»

پیش از این و در تاریخ ۲۰ تیر فرمانده ارشد نظامی ایالات متحده گفته بود آمریکا معتقد است روسیه در گذشته از شورشیان طالبان در افغانستان حمایت کرده است، اما اطلاعاتی ندارد که تائید کند مسکو دستور حمله علیه آمریکایی‌ها را داده یا اثبات کند که برای کشتن نیروهای آمریکایی جایزه نقدی پرداخته است.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده، این اظهارات را زیر سوگند در کنگره بیان کرد. قانونگذاران آمریکایی پیشتر در یک جلسه محرمانه دیگر درباره احتمال نقش روسیه در پرداخت وجه به طالبان برای کشتن نیروهای آمریکایی شرکت کرده بودند.

ژنرال میلی و مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده، گفتند، ارتش ایالات متحده که شامل سازمان‌های اطلاعاتی، از جمله «سازمان امنیت ملی» و «سازمان اطلاعات دفاع» است نمی‌توانند این اطلاعات را - که به گفته منابع آگاه «سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا» گردآوری کرده است - تائید کنند.

XS
SM
MD
LG