لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۴

نبرد کارزارهای انتخاباتی پرزیدنت ترامپ و جو بایدن برای برتری در شبکه‌های اجتماعی


پرزیدنت ترامپ - عکس از آرشیو
پرزیدنت ترامپ - عکس از آرشیو

بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ روزانه به طور متوسط ۱۴ پست را به ۲۸ میلیون دنبال‌کننده کارزار انتخاباتی‌‌اش در فیسبوک می‌فرستد. این در حالی است که کارزار انتخاباتی جو بایدن، رقیب دموکرات او در انتخابات، کمتر از نیمی از این تعداد پست را برای دو میلیون دنبال‌کننده‌اش می‌فرستد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در دیگر شبکه‌های اجتماعی هم آمار به همین شکل است؛ پرزیدنت ترامپ در توئیتر ۸۲.۴ میلیون دنبال‌کننده (فالوئر) دارد، ولی بایدن فقط ۶.۴ میلیون دنبال‌کننده دارد. در دیگر سرویس‌ها مانند گوگل و تبلیغ در یوتیوب نیز پرزیدنت ترامپ سه برابر جو بایدن هزینه می‌کند.

این گزارش می‌گوید به رغم موانعی که پرزیدنت ترامپ در راه انتخابات برای دور دوم ریاست جمهوری خود با آن روبرو است، برتری او در حوزه دیجیتال، از بزرگترین نقاط قوت برای او محسوب می‌شود.

در ماه ژوئن - ماه گذشته میلادی - بایدن برای نخستین بار بیشتر از پرزیدنت ترامپ،‌ و در واقع دو برابر کارزار اتنخاباتی رقیبش صرف تبلیغات انتخاباتی در فیسبوک کرد. کارزار انتخاباتی اوهمچنین مشغول کسب حامیان اینستاگرامی است تا جلسات حمایت مالی مجازی برای کمپین برگزار کنند.

در این گزارش آمده است که برتری کارزار انتخاباتی پرزیدنت ترامپ در فضای مجازی را به راحتی نمی‌شود پشت سرگذاشت.

به زودی مجمع‌های دو حزب جمهوریخواه و دموکرات در آمریکا برگزار می‌شود و پرزیدنت ترامپ با جو بایدن، معاون رئيس جمهوری پیشین آمریکا، در روز ۱۳ آبان با هم برای ریاست جمهوری دوره آینده آمریکا رقابت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG