لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۹

پرزیدنت ترامپ: آمریکا به لبنان کمک فرستاده است


 رئیس جمهوری آمریکا گفت در حال حاضر سه هواپیما در لبنان مستقر شده است كه بیشتر آنها حامل تجهیزات پزشکی هستند
رئیس جمهوری آمریکا گفت در حال حاضر سه هواپیما در لبنان مستقر شده است كه بیشتر آنها حامل تجهیزات پزشکی هستند

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز یکشنبه در موریس‌تاون ایالت نیوجرسی، پیش از پرواز به واشنگتن به خبرنگاران گفت که به دنبال انفجار سهمگین هفته گذشته در بیروت، ایالات متحده به لبنان کمک فرستاده است.

پرزیدنت ترامپ گفت که آمریكا در حال حاضر سه هواپیما در لبنان مستقر كرده است كه بیشتر آنها حامل تجهیزات پزشکی هستند.

دونالد ترامپ گفت: «ما به لحاظ بشردوستی، باید این کار را بکنیم. ممکن است فکر کنید که یک کشور چگونه پس از چنان فاجعه‌ای نجات می‌یابد. ما افراد زیادی در آنجا داریم که می‌گویند این انفجار در سطحی بود که تا به حال مشابه آن را ندیده‌ بودند. ... بنابراین ما به آنها کمک خواهیم کرد. ما‌ تاکنون سه هواپیمای بزرگ با مقادیر عمده‌ای تجهیزات پزشکی و‌ کمک‌های دیگر فرستاده‌ایم. ما نیروهای نظامی خارق‌العاده‌ای داریم که این مسئولیت را برعهده دارند. آنها می‌گویند قبلا چنین چیزی ندیده بودند. وضعیت وحشتناکی است، اما ما کمک خواهیم کرد.»

رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه در یک کنفرانس تلفنی که توسط فرانسه و سازمان ملل متحد برای گرد‌آوری کمک‌های اضطراری به لبنان هماهنگ شده بود با دیگر رهبران جهان، مقامات دولتی، و سازمان‌های بین‌المللی صحبت کرد.

پرزیدنت ترامپ گفت کمک‌های بیشتری از سوی ایالات متحده و سایر کشورها در راه است و «ما به لحاظ بشردوستی، باید این کار را بکنیم.»

انفجار نیترات آمونیوم در بیروت دست‌کم ۱۶۰ کشته و ۶ هزار زخمی به جای گذاشته است.

XS
SM
MD
LG