لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۸

پرزیدنت ترامپ: اگر آزمایش تشخیص کووید۱۹ را متوقف کنیم، موارد کمتری از ابتلا خواهیم داشت


پرزیدنت ترامپ
پرزیدنت ترامپ

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ پرزیدنت دونالد ترامپ و مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا، می کوشند به افکار عمومی اطمینان خاطر دهند که همه گیری ویروس کرونا دوره اوج خود را در ایالات متحده پشت سر گذاشته است.

رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه بعدازظهر به خبرنگاران گفت: «ما در درجه پایینی [از شیوع] قرار داریم.» پرزیدنت ترامپ همچنین تاکید کرد: «اگر هم اکنون آزمایش تشخیص را متوقف کنیم، موارد بسیار کمی خواهیم داشت.»

رئیس جمهوری آمریکا صبح دوشنبه نیز در توییتی آزمایش تشخیص کرونا را به منزله «شمشیری دو لبه» که «تصویری بد» از کشور ارائه می دهد، اما «داشتن آن خوب است»، توصیف کرد.

مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا، که در کنار پرزیدنت ترامپ با خبرنگاران صحبت می‌کرد گفت که به استثناء شمار بسیار اندکی از ایالت‌ها «نرخ آزمایش‌های تشخیص با نتیجه مثبت در کشور بسیار ثابت است.» آقای پنس افزود که در مجموع باید از مردم آمریکا برای اتخاذ گام‌هایی که به ایالت‌ها امکان بازگشایی در میانه این همه‌گیری را داد، تقدیر کرد.

روند موارد تازه «کووید۱۹» و آمار مرگ و میر در ایالات متحده در مجموع کند شده است، اما نقاط تازه شیوع به چشم می خورد.

در همین حال بسیاری از مقامات بهداشتی از بابت خطر اوج‌گیری دوباره بیماری در کشور نگران هستند. «انستیتو معیارها و ارزیابی سلامت» در «دانشگاه واشنگتن» روز دوشنبه تخمین خود از شمار مرگ ناشی از «کووید۱۹» تا ۱ اکتبر را به بیش از ۲۰۰ هزار نفر افزایش داد.

بر طبق آمار «دانشگاه جانز هاپکینز»، ویروس کرونا عامل مرگ بیش از ۱۱۶ هزار نفر در ایالات متحده بوده است و ۲.۱ میلیون نفر در این کشور به آن مبتلا شده اند.

بعضی مقامات ابراز نگرانی می‌کنند که بازگشایی زودهنگام اقتصادی می‌تواند به بروز موج دوم ابتلا منجر شود.

XS
SM
MD
LG