لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۱

پرزیدنت ترامپ اعلام کرد جمهوریخواهان مجمع ملی آن حزب را در کارولینای شمالی برگزار نخواهند کرد


ملاقات پرزیدنت دونالد ترامپ و روی کوپر، فرماندار ایالت کارولینای شمالی. ۹ سپتامبر ۲۰۱۹
ملاقات پرزیدنت دونالد ترامپ و روی کوپر، فرماندار ایالت کارولینای شمالی. ۹ سپتامبر ۲۰۱۹

بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ می گوید جمهوریخواهان مجمع ملی امسال خود را از ایالت کارولینای شمالی در جنوب شرقی آمریکا به نقطه ای دیگر انتقال خواهند داد، زیرا فرماندار آن ایالت از لغو محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا در مورد گردهمایی‌های بزرگ امتناع می‌کند.

انتظار می رفت تا ۱۹ هزار نفر شامل هیات های اعزامی و مقام های حزبی در اواخر ماه اوت در ساختمان «اسپکترم سنتر» شهر شارلوت، که مقر انجمن ملی بسکتبال آن شهر است، گرد هم آیند تا پرزیدنت ترامپ را به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر معرفی کنند. رئیس جمهوری و مقامات جمهوریخواه از روی کوپر، فرماندار دموکرات کارولینای شمالی، خواسته بودند اجازه دهد آن حزب گردهمایی سنتی خود را به طور کامل با آزادی تحرک هیات های اعزامی بدون زدن ماسک در محل مجمع ملی برگزار کند.

روی کوپر، فرماندار کارولینای شمالی، در حال سخنرانی در یک گردهمایی انتخاباتی. ۳ مارس ۲۰۲۰
روی کوپر، فرماندار کارولینای شمالی، در حال سخنرانی در یک گردهمایی انتخاباتی. ۳ مارس ۲۰۲۰

اما فرماندار کارولینای شمالی روز سه شنبه آن درخواست ها را رد کرد و گفت که برگزاری «یک مجمع ملی محدودتر با افرادی کمتر، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پوشاندن صورت یک ضرورت است» زیرا تضمینی وجود ندارد که در زمان آغاز مجمع ملی همه گیری «کووید۱۹» در چه وضعیتی خواهد بود.

پرزیدنت ترامپ سه شنبه شب در توییتی از کوپر انتقاد کرد و گفت تصمیم او جمهوریخواهان را مجبور کرد «در پی ایالت دیگری برای میزبانی مجمع ملی حزب جمهوریخواه در سال ۲۰۲۰ باشند.»

رسانه های خبری می گویند مقام های جمهوریخواه برای شهر جایگزین از نشویل در ایالت تنسی بازدید خواهند کرد. دیگر شهرهای مورد بحث جکسون‌ویل و اورلاندو در ایالت فلوریدا، لاس وگاس در ایالت نوادا، و شهرهایی در ایالت جورجیا هستند.

دموکرات ها مجمع ملی خود را که قرار بود یک هفته قبل از جمهوریخواهان در شهر میلواکی در ایالت ویسکانسین برگزار شود، به تعویق انداخته‌اند.

XS
SM
MD
LG