لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۵

یک ملوان نیروی دریایی آمریکا به آتش‌سوزی عمدی در یک کشتی جنگی متهم شد


تصویری از یک هلیکوپتر نیروی دریایی ایالات متحده در حال آب‌پاشی بر روی کشتی تهاجمی دوزیستی بونهوم ریچارد در پایگاه دریایی سن‌دیگو
تصویری از یک هلیکوپتر نیروی دریایی ایالات متحده در حال آب‌پاشی بر روی کشتی تهاجمی دوزیستی بونهوم ریچارد در پایگاه دریایی سن‌دیگو

وکیل یک ملوان نیروی دریایی آمریکا که متهم به ایجاد آتش‌سوزی عمدی در ارتباط با کشتی بونهوم ریچارد در تابستان سال گذشته است، به سایت میلیاتری می‌گوید موکلش اصرار بر بی‌گناهی خود دارد و هم‌اکنون بیرون زندان منتظر فرارسیدن روز محاکمه است.

پنج‌شنبه هفته گذشته، نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرد یک ملوان را در ارتباط با آتش‌سوزی روز ١٢ ژوئیه ٢٠٢٠ متهم کرده است. نام او منتشر نشده است. این آتش‌سوزی چهار روزه که در پایگاه نیروی دریایی در سن‌دیگو، کالیفرنیا، رخ داد، بدترین حادثه آتش‌سوزی خارج از میدان نبرد در تاریخ معاصر نیروی دریایی ایالات متحده است.

به نوشته سایت میلیتاری چهار ماه پس از آن آتش‌‌سوزی، یعنی در نوامبر سال گذشته، مقامات نیروی دریایی اعلام کردند پس از ارزیابی هزینه‌های لازم برای بازسازی کشتی ۴۰هزار تنی بونهوم ریچارد، تصمیم گرفته‌اند این کشتی را اوراق کنند. بر اساس برآوردها، بازسازی این کشتی جنگی ٢٢ ساله، به دو و نیم میلیارد دلار و پنج سال زمان نیاز داشت.

ماموریت این کشتی۴۰ هزار تنی شامل سوار کردن، استقرار، و فرود عناصر نیروی دریایی و همچنین ارسال هواپیماهای جنگی بود.

XS
SM
MD
LG