لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۶

دادستان‌های آمریکا انتظار دارند که دست‌کم ۱۰۰ نفر دیگر در رابطه با حمله به ساختمان کنگره بازداشت شوند


دادستان های آمریکا می‌گویند یک گروه شبه نظامی و ضد دولت در حمله و محاصره ساختمان کنگره در شش ژانویه نقش داشتند. (عکس از آرشیو)
دادستان های آمریکا می‌گویند یک گروه شبه نظامی و ضد دولت در حمله و محاصره ساختمان کنگره در شش ژانویه نقش داشتند. (عکس از آرشیو)

بخش انگلیسی صدای آمریکا - دادستان‌های آمریکا می گویند انتظار دارند که دست کم ۱۰۰ نفر دیگر در رابطه با حمله ۶ ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا متهم شناخته شوند که تعداد کل افراد بالقوه‌ای که تحت پیگرد قانونی هستند را به بیش از ۴۰۰ نفر می رساند.

این افشاگری در پرونده‌‌های دادگاه علیه ۹ عضو «حافظان سوگند» (به انگلیسی: Oath Keeprs)، یک گروه شبه نظامی که به خاطر حمله به کنگره با اتهام «توطئه علیه دولت» روبرو هستند، انجام شد. سه نفر دیگر از این گروه راست تندرو به طور جداگانه دستگیر شده‌اند.گروهی از حامیان دونالد ترامپ در واکنش به شکست او در انتخابات، در روز شش ژانویه که کنگره ایالات متحده سرگرم تائید نهایی انتخابات بود، به ساختمان نهاد قانونگذاری آمریکا حمله کردند. از حدود ۸۰۰ نفر مهاجم، بیش از ۳۰۰ نفر بازداشت شده‌اند.

صدها نفر دیگر که تصاویر آنها در عکس‌ها و فیلم ها ضبط شده است، هنوز دستگیر نشده‌اند و اداره تحقیقات فدرال آمریکا همچنان به دنبال آنها می گردد.

دادستان‌ها خواستار زمان بیشتری از دادگاه برای آماده سازی پرونده خود علیه اعضای حافظان سوگند شده اند و در این درخواست کتبی نوشته‌اند، «تحقیقات ادامه دارد و دولت انتظار دارد که حداقل ۱۰۰ نفر دیگر بازداشت شوند.»

XS
SM
MD
LG