لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۲

معترضان به نتایج انتخابات در شهر واشنگتن تجمع کردند


تجمع طرفداران پرزیدنت ترامپ در شهر واشنگتن در اعتراض به نتایج انتخبات ۲۰۲۰ (۱۴ نوامبر ۲۰۲۰)
تجمع طرفداران پرزیدنت ترامپ در شهر واشنگتن در اعتراض به نتایج انتخبات ۲۰۲۰ (۱۴ نوامبر ۲۰۲۰)

بخش انگلیسی صدای آمریکا - هزاران تظاهرکننده روز شنبه ۱۴ نوامبر در حمایت از پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، و اعتراض به نتایج انتخابات ۳ نوامبر، در خیابان‌های شهر واشنگتن تجمع کردند.

در این روز چندین تجمع برنامه‌ریزی شده بود که از آن جمله می‌توان به راهپیمایی «ماگا میلیون»، رویداد زنان برای ترامپ، و تظاهرات «دزدی را متوقف کنید» اشاره کرد. همه این تجمعات در اعتراض به تخلفات ادعایی در انتخابات ریاست جمهوری برگزار شدند. هرچند هنوز هیچ‌یک از این موارد تخلف اثبات نشده است.

پرزیدنت ترامپ به خاطر آن چه که او رویدادهای خلاف قاعده در چند ایالت چرخشی می‌داند، از پذیرفتن شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری و واگذار کردن این سمت به جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب، خودداری کرده است. هرچند مقامات انتخابات ایالتی هیچ‌گونه موارد خلاف قاعده جدی‌ در رای‌گیری را که بر نتیجه رقابت دو حزب تاثیر بگذارد، گزارش نداده‌اند.

این اعتراضات بعد از این که جو بایدن با رسیدن به حد نصاب ۲۷۰ رای مجمع گزینندگان (مجمع الکترال) - یعنی تعداد آرای لازم برای پیروزی در انتخابات - پیروز اعلام شده بود، آغاز شد.

حدود دو ساعت پیش از آغاز این تجمعات، رئیس جمهوری آمریکا در مسیر رفتن به زمین گلف خود در شمال ویرجینیا، با اتومبیل از خیابان پنسیلوانیا واشنگتن عبور کرد و به برخی از تظاهرکنندگان که برای نشان حمایت از او آمده بودند، لبخند زد و دست تکان داد.

XS
SM
MD
LG