لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۷

مایک پمپئو تایید ریاست سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده را به مایکل پک تبریک گفت


مایک پمپئو
مایک پمپئو

وزیر خارجه آمریکا روز شنبه ۱۷ خرداد تایید مایکل پک را برای ریاست سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده، آژانس فدرالی که رسانه‌هایی مانند صدای آمریکا و رادیو اروپای آزاد که رادیو فردا را تولید می‌کند، به وی تبریک گفت.

مایک پمپئو در توئیتی نوشت: سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده ماموریت مهمی برای ارائه اطلاعات دقیق و قابل اطمینان در این پرچالش‌ترین فضای رسانه‌ای بر عهده دارد. مشاقتم با مایکل در نقش جدید او همکاری داشته باشم.

پرزیدنت ترامپ نیز پیشتر در روز پنجشنبه و اندکی پس از تایید آقای پک با رأی ۳۸-۵۳ در سنا در توئیتی نوشت: « تبریک به مایکل پک! هیچکس نمی‌داند که این چه پیروزی بزرگی برای آمریکا است. چرا؟ چون او می‌رود که صدای آمریکا و هر آنچه به آن مرتبط است را اداره کند. مایکل سرسخت، باهوش و عاشق کشورمان است. این یک نبرد بزرگ ۲۵ ساله در کنگره بوده است. ممنون از سنای جمهوریخواه فوق‌العاده ما!»

مایکل پک، رئیس سابق مؤسسه کلیرمانت مستقر در کالیفرنیا، سمت‌هایی در خیریه ملی برای بشریت و شرکت رسانه عمومی را بر عهده داشته است. او همچنین به عنوان مدیر وُرلدنِت، شبکه ماهواره‌‌ای جهانی آژانس اطلاعات ایالات متحده، خدمت کرده است.

XS
SM
MD
LG